Koncert Kruk w Klubie Gwarek. Wydarzenie już w sobotę

materiały prasowe
Koncert Kruk w Klubie Gwarek. Wydarzenie już w sobotę

Już w najbliższą sobotę w Klubie Gwarek zagra zespół Kruk. Przed nami współczesny polski prog rock w najlepszym wydaniu. Są jeszcze dostępne bilety.

reklama

Kruk to polska grupa muzyczna założona w 2001 roku, wykonująca szeroko pojętą muzykę w stylistyce prog rockowej i hard rockowej. Koncerty zespołu to prawdziwa gratka dla fanów współczesnego prog rocka, choć zespół uwielbia wycieczki w stronę lat ’70 i ’80.

reklama

Kruk podczas swej dotychczasowej działalności miał okazję dzielić scenę z największymi gigantami światowej muzyki takimi jak Deep Purple, Carlos Santana, Whitesnake, The Animals, Nazareth, Paul Rodgers,Uriah Heep, Thin Lizzy, UFO, Jorn czy Debbie Davis.

Założycielem i liderem grupy Kruk jest Piotr Brzychcy, który poza rodzimym zespołem działał i działa jeszcze w wielu innych projektach muzycznych. Został niezwykle doceniony przez Carlosa Santanę oraz muzyków grupy Deep Purple.

Z Grzegorzem Kupczykiem zespół nagrał album 'Memories’ natomiast z Wojciechem Cugowskim album 'Be There’ oraz album koncertowy 'Live At Rock Pogoria’. Kruk wraz z Józefem Skrzekiem zarejestrował niezwykłą wersję utworu 'Memento Z Banalnym Tryptykiem’ z repertuaru grupy SBB. Na drugiej płycie zespołu 'It Will Not Come Back’ w utworze 'In Reverie’ zaśpiewał sam Doogie White, który świecił swoje największe sukcesy u boku Ritchie Blackmore’a i zespołu Rainbow.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności