Jedna z największych imprez muzycznych w Krakowie. Będą cztery strefy

Autor CowKrakowie.pl
Jedna z największych imprez muzycznych w Krakowie. Będą cztery strefy

Na 4 strefach rozrzuconych po Krakowie studenci będą mieli okazję do usłyszenia swoich ulubionych artystów na żywo, rywalizacji podczas różnych konkurencji sportowych, czy też zintegrowania się ze znajomymi. Przed nami Juwenalia Krakoskie 2024.

Juwenalia Krakoskie (zaznaczamy, tu nie ma błędu w nazwie) odbędą się w dniach 13-19 maja. Największe święto studentów nadciąga! Na trzech strefach odbywać się będą koncerty, a na jednej rozgrywki sportowe.

Kto wystąpi?

Strefa Plaża to w tym roku wielkie powroty! Na AGHowej scenie wystąpią artyści, którzy w poprzednich latach rozkręcili najlepsze imprezy w tej części Krakowa: Avi, Kizo, Bracia Figo Fagot, Nocny Kochanek czy Myslovitz. To jeszcze nie koniec – wielki muzyczny powrót do Krakowa zaliczy również długo wyczekiwany… The Dumplings, którzy wystąpią ramię w ramię z Kultem oraz Dżemem! Koncertową część Juwenaliów rozkręci Golec uOrkiestra, którego występ odbędzie się w JuweWtorek w Klubie Studio! Na deskach Strefy Plaża usłyszymy również Majkę Jeżowską, a także międzynarodowe gwiazdy sceny dj-skiej Fast Boy. Na Strefie Plaża będziemy się bawić od środy 15 do soboty 18! Standardowo scena będzie się znajdować na boiskach sportowych Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

Na Strefie Żaczek jak zwykle królować będzie studencka energia. Na scenie Uniwersytetu Jagiellońskiego wystąpią największe gwiazdy młodego pokolenia: Julia Rocka, Young Igi, Kinny Zimmer, Sad Smiles, Kathia, WaluśKraksaKryzys, Kubańczyk i… Daria Zawiałow! Nie zabraknie również zespołu Strachy na Lachy oraz niezastąpionego duetu Kwiat Jabłoni. Na najstarszej krakowskiej uczelni nie mogłoby odbyć się bez legendarnego koncertu – dlatego też organizatorzy zaprosili ponadczasową gwiazdę – zespół T.Love. Strefa Żaczek ugości koncertowiczów również od środy do soboty. Scena Strefy Żaczek również nie zmienia swojej lokalizacji i znajdziemy ją obok Klubu Studenckiego Żaczek.

Na najmniejszej ze stref – Strefie Polibuda – również będzie się dziać. Pomimo niewielu ogłoszeń już wiemy, że nie można ominąć strefie na Czyżynach. Czemu? Na scenie wystąpią między innymi Lady Pank oraz PRO8L3M, a także Lordofon! Do grona artystów dołączył Kaz Bałagane. Strefa Polibuda jednak nieznacznie zmienia swoją lokalizację, aby móc przyjąć jeszcze więcej uczestników! Tym razem bawić się będziemy w piątek oraz w sobotę na Lotnisku Rakowice na Czyżynach. 

Korowód

Nie zapominajmy również o tradycyjnym punkcie Juwenaliów Krakoskich, czyli Korowodzie. Rozpoczniemy go pysznym śniadaniem, aby nabyć sił na trasę. Wyruszymy spod Klubu Studio, a zakończymy na Placu Szczepańskim. Korowód to jedno z najbardziej kolorowych wydarzeń, ponieważ uczestnicy przebierają się w różne kreatywne stroje. Nie brakuje bohaterów, baśniowych księżniczek czy rycerzy. Szczegóły niebawem.

Czym zaskoczą nas jeszcze organizatorzy? Obserwujcie uważnie juwenaliowe social media, bo line-up zapowiada się naprawdę świetnie!

Bilety znajdziecie na http://juwenalia.krakow.pl/ 

FB: https://www.facebook.com/JuwenaliaKrakowskie/ 

IG: https://www.instagram.com/juwenaliakrakowskie/ 

TT: https://www.tiktok.com/@juwenalia.krakoskie

Oficjalne wydarzenie https://fb.me/e/1KnizgBve 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności