Jeden z domowników próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy

Autor CowKrakowie.pl
Jeden z domowników próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy

W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który poszukiwany był od 4 lat. Wydany został zanim Europejski Nakaz Aresztowania. Niebawem zostanie podjęta decyzja, gdzie zostanie osądzony.

reklama

Policjanci ustalili miejsce ukrywania się 32-latka, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości do odbycia 3 lat kary pozbawienia wolności. Na swoim sumieniu mężczyzna ma spowodowanie na terenie Włoch wypadku drogowego z udziałem kilku pojazdów, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka kolejnych uczestników doznało poważnych obrażeń ciała. Przed organami ścigania 32-latek ukrywał się od ponad 4 lat. 

reklama

Pod koniec marca mundurowi udali się pod jeden z adresów na terenie gminy Zielonki, gdzie jak ustalili, mógł przebywać poszukiwany. Początkowo jeden z domowników próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy twierdząc, że 32-latek nie zamieszkuje pod wskazanym adresem. Jednak po chwili mężczyzna pojawił się na miejscu i natychmiast został przez kryminalnych zatrzymany i kolejno osadzony w policyjnym areszcie. 

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 60-dniowego aresztu do czasu kolejnej rozprawy sądowej. Wówczas zostanie podjęta decyzja, czy mężczyzna zostanie poddany ekstradycji czy zasądzoną przez włoskie władze karę więzienia odbędzie w Polsce.

Zobacz także:

Na tej ulicy dochodzi najczęściej do wypadków. Policja bierze się za kierowców

Bieńczyce. Odwiedziła go policja, kiedy porcjował narkotyki

Nowa inwestycja. Mieszkańcy zyskają kolejną linię tramwajową

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności