Do Krakowa przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna [BEZPŁATNE BADANIA]

Autor CowKrakowie.pl
Do Krakowa przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna [BEZPŁATNE BADANIA]

W piątek 26 kwietnia, w godzinach 8:30-17:10 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mobilna pracownia mammograficzna. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach wszystkie Panie w wieku od 45 do 74 lat.

Bezpłatne badania mammograficzne na terenie krakowskiej galerii handlowej przy ulicy Wielickiej 259 odbywają się regularnie, kilka razy w roku, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Mozaika chętnie udostępnia swoją przestrzeń na różnego rodzaju akcje społeczne, zwłaszcza te, które mają na celu profilaktykę i promocję zdrowia, a także angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej, podejmując współpracę m.in. z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie.

Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

* co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi;

* co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu lub jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT).

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w programie można wykonać niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia.

Aby wziąć udział w badaniu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 22 880 90 80. Do rejestracji wystarczy dowód osobisty. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Na badanie należy przyjść o godzinie wyznaczonej podczas rejestracji.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności