Brutalny atak w Nowej Hucie. Kobieta ledwo uszła z życiem

Autor CowKrakowie.pl
Brutalny atak w Nowej Hucie. Kobieta ledwo uszła z życiem

Aż trudno uwierzyć, że takie zdarzenie miało miejsce na terenie Nowej Huty. Młoda kobieta została brutalnie zaatakowana. Sprawca chciał ją zabić. Na szczęście przypadkowe dzieci widziały całą sytuację i wezwały pomoc.

reklama

19 kwietnia młoda kobieta siedząca na ławce na jednym z nowohuckich osiedli została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Agresor przewrócił ją na trawę, zaczął dusić, a kiedy próbowała się bronić, pięściami uderzał ją po twarzy i głowie, zatykając jej jednocześnie usta dłonią.

reklama

Dzieci wezwały pomoc

Całe zdarzenie widziały jadące na hulajnodze alejką dzieci. Jedno z nich poprosiło osobę dorosłą o powiadomienie służb. W tym samym momencie przechodził obok mężczyzna, który widząc szamoczące się na trawniku osoby postanowił pójść w ich kierunku i wówczas zorientował się, że doszło do napaści na kobietę. Przechodnia zobaczył napastnik, który zaczął uciekać. Mężczyzna poprosił telefonicznie członka swojej rodziny mieszkającego w pobliżu, by ten przyszedł, zaopiekował się dziewczyną i powiadomił policję. Gdy ofiara była już pod opieką, ten ruszył w pościg za sprawcą napadu, którego ujął chwilę później i przyprowadził na miejsce zdarzenia, gdzie wkrótce przybyli powiadomieni przez świadków policjanci.

Ofiara trafiła do szpitala

17-latka trafiła do szpitala i otrzymała tam fachową pomoc medyczną. Sprawcą napadu okazał się 19-latek. W czasie przesłuchania zatrzymany przyznał się do napaści i działania z zamiarem pozbawienia życia młodej kobiety.


20 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za które grozi od 8 lat pozbawienia wolności, nawet do dożywocia. Sąd na wniosek prokuratury, zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na szczególne uznanie zasługuje postawa dziecka, które widząc, że dziewczyna jest krzywdzona, poprosiło dorosłą osobę o powiadomienie służb oraz przechodnia, który spłoszył agresora i ujął go po krótkim pościgu.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Mężczyzna chciał zabić kobietę. Zaatakował ją nożem

Niecodzienna sytuacja w samolocie do Krakowa. Pilot wyszedł z kokpitu i uklęknął [VIDEO]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności