Zwierzyniec i Wzgórza Krzesławickie. Tutaj powstaną nowe żłobki

Autor CowKrakowie.pl
Zwierzyniec i Wzgórza Krzesławickie. Tutaj powstaną nowe żłobki

W kolejnych dwóch dzielnicach Krakowa powstaną żłobki samorządowe – zapowiada magistrat. Nowe placówki będą dofinansowane z rządowego programu MALUCH+ na lata 2022–2029.

reklama

W dzielnicy VII żłobek samorządowy ma być budowany w technologii tradycyjnej przy ul. Księcia Józefa. Planuje się, że w placówce będzie mogło opiekę znaleźć ok. 100 maluchów. Żłobek ma zostać wybudowany na gminnej działce na wysokości ul. Benedyktowicza.

reklama

W pierwszym etapie planowane jest opracowanie koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego. Zajmie się tym firma projektowa ah! design Agnieszka Hornowska z Krakowa, która w ogłoszonym przez ZIM zamówieniu publicznym złożyła najkorzystniejszą ofertę opiewającą na kwotę 23 699 zł.

Przy ul. Wadowskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Glinik planowany jest żłobek w technologii modułowej dla mieszkańców dzielnicy Wzgórza Krzesławickie. Tam również ma się znaleźć miejsce dla ok. 100 dzieci. Podobnie jak w przypadku żłobka na dzielnicy Zwierzyniec, opracowaniem koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego zajmie się firma projektowa ah! design Agnieszka Hornowska, która zaoferowała za to zlecenie kwotę 19 776 zł.

Zobacz także:

Takiej kawiarni jeszcze w Krakowie nie było. Otwarcie w tym tygodniu

Poszukiwana jest czarownica. Przy drodze stoi wagon więzienny [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności