Wybudują dwa nowe przystanki kolejowe w Krakowie

Źródło i fot. MUW
Wybudują dwa nowe przystanki kolejowe w Krakowie

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar przekazał dzisiaj na ręce dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Włodzimierza Zembola decyzje o pozwoleniu na budowę dla dwóch nowych przystanków osobowych przy trakcjach kolejowych.

reklama

Jeden przystanek powstanie w sąsiedztwie ul. Powstańców i będzie silnym wsparciem dla podróży aglomeracyjnych. Pozytywne skutki jego utworzenia odczują nie tylko mieszkańcy tej części Krakowa, ale także gminy Zielonki. Inwestycja przewiduje budowę peronu dwukrawędziowego i dwóch peronów jednokrawędziowych. Będą one w pełni dostępne dla osób o ograniczonej mobilności. W tym celu zaplanowano właściwe dojścia, schody oraz windy. Inwestor uwzględnił także infrastrukturę oświetleniową, urządzenia elektroenergetyczne,  telekomunikacyjne oraz sterowania ruchem kolejowym.

reklama

Drugi zostanie wybudowany w Nowej Hucie, na terenie dawnej podkrakowskiej wsi Kościelniki. Będzie stanowić węzeł przesiadkowy ułatwiający mieszkańcom okolicznych osiedli dobrą komunikację z centrum miasta. W ramach inwestycji powstaną dwa jednokrawędziowe perony. Zaplanowano także infrastrukturę towarzyszącą, w tym m.in. dojścia do peronów w postaci chodników, przejścia pod torami, schody i windy. Całość z myślą o zapewnieniu dostępności dla osób o ograniczonej mobilności.

"Budowa nowych przystanków kolejowych w Krakowie"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności