Wybuch na dachu tramwaju

Autor CowKrakowie.pl
Wybuch na dachu tramwaju

Do niecodziennego zdarzenia doszło w jednym z krakowskich tramwajów. Na dachu wagonu miał miejsce wybuch, który został nagrany i opublikowany na Platformie Komunikacyjnej Krakowa.

reklama

Jak podaje Platforma Komunikacyjna Krakowa, do zdarzenia doszło na Placu Centralnym przed godziną 10:00. Zwróciliśmy się w tej sprawie do rzecznika MPK.

reklama

Aktualizacja 11:04 i 11:37. Zdarzenie, do którego doszło dzisiaj ok. 9.30 przy pl. Centralnym, było spowodowane tym, że na dach tramwaju spadł element sieci trakcyjnej. To doprowadziło do zwarcia. W tramwaju oraz w sieci trakcyjnej natychmiast zadziały systemy bezpieczeństwa, które odcięły napięcie. Tym samym nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów, którzy mogliby się znajdować w tramwaju. Wagon, który brał udział w tym zdarzeniu zjeżdżał do zajezdni w Nowej Hucie, po zakończeniu pracy na linii nr 19. W środku nie było pasażerów.

Wcześniej rzecznik poinformował, że doszło do przepalenia izolatora na dachu tramwaju. Zdarzenie nie miało wpływu na bezpieczeństwo pasażerów. Tramwaj został odholowany do zajezdni i tam będzie oczywiście dokładnie zbadany.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności