Wpadli seryjni włamywacze. Grasowali w Krakowie. Policja weszła siłą do posesji

Autor CowKrakowie.pl
Wpadli seryjni włamywacze. Grasowali w Krakowie. Policja weszła siłą do posesji

Wpadli seryjni włamywacze, którzy grasowali w Krakowie i okolicach. Mężczyźni zostali ujęci przez policjantów. Teraz o wymiarze kary dla nich zadecyduje sąd.

reklama

Krakowscy policjanci udali się na jedną z posesji w gminie Liszki, gdzie miał przebywać mężczyzna, który wspólnie ze swoim znajomym włamywał się do komórek lokatorskich i kradł z nich sprzęty o znacznej wartości, takie jak rowery, elektryczne rowery i hulajnogi oraz inny sprzęt do uprawiania sportów. Złodzieje działali zarówno na terenie Krakowa, jak i w okolicznych miejscowościach. Podczas krótkiej obserwacji, policjanci zauważyli jak podejrzewany przez nich mężczyzna, na posesji przekazuje innej osobie małe woreczki foliowe, a następnie wchodzi do domu. Sytuacja zainteresowała kryminalnych, którzy podejrzewali że mogą to być narkotyki.

reklama

Podjęto interwencję

Mężczyzna opuszczający posesję został wylegitymowany. Policjanci w kieszeni jego kurtki znaleźli podejrzane substancje, dlatego  54-latek został zatrzymany. Kryminalni zapukali też do domu podejrzewanego, jednak ten nie reagował na wezwania funkcjonariuszy. Policjanci obawiając się zatarcia śladów, sforsowali drzwi lokalu. Przebywający wewnątrz 45-letni mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez kryminalnych, szarpał się i próbował uciec.

W wyniku przeszukania pomieszczeń w budynku, funkcjonariusze znaleźli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży oraz podejrzane substancje. Jak się okazało, zabezpieczone u obu mężczyzn substancje były narkotykami. W tym samym czasie, inna grupa kryminalnych, na terenie Krakowa zatrzymała drugiego 45-latka, odnajdując w miejscu jego zamieszkania sprzęty warte kilkanaście tysięcy złotych,  mogące pochodzić z kradzieży.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem obu 45-latkom. Dodatkowo, jeden z nich usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i udzielania go innej osobie.

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał również 54-latek, który wpadł podczas policyjnej obserwacji. O wymiarze kary jaka zostanie wymierzona mężczyznom zdecyduje sąd.

Zobacz także:

Zamawiamy pogodę! Wielkie Widowisko Plenerowe odbędzie się na Wiśle

Sparaliżował ruch tramwajów. Później próbował oszukać strażników miejskich

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności