Wola Justowska. Kryminalni przeszukali budynek

Autor CowKrakowie.pl
Wola Justowska. Kryminalni przeszukali budynek

W ręce krakowskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn powiązanych z środowiskiem pseudokibiców. Mundurowi przeszukali lokal.

reklama

Kilka dni temu kryminalni udali się w  rejon Woli Justowskiej, gdzie według posiadanych informacji na jednej z posesji, miały znajdować się nielegalne substancje. Około godziny 21 funkcjonariusze zapukali do drzwi domu, które otworzył zdziwiony widokiem policjantów 22-latek.

reklama

Był poszukiwany

Okazało się, że po sprawdzeniu w policyjnym systemie, mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna posiadał  przy sobie mefedron. W trakcie przeszukania budynku kryminalni zabezpieczyli w sumie ponad 470 gramów mefedronu, ponad 50 gramów ekstasy oraz niewielką ilość marihuany. Ich właścicielem okazał się 20-letni mężczyzna, który również przebywał w budynku. Oprócz narkotyków zabezpieczono też ponad 14 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Zostali zatrzymani

W związku z zaistniałą sytuacją obaj mężczyźni, którzy jak się okazało, powiązani są ze środowiskiem pseudokibiców, zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiego komisariatu. Młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy odpowie za posiadanie narkotyków w znacznych ilościach, za co może grozić nawet 10 lat odsiadki.

Jako że 22-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, po zakończonych czynnościach został przewieziony do aresztu śledczego. Wobec drugiego z mężczyzn prokuratura zastosowała policyjny dozór oraz poręcznie majątkowe.

"Narkotyki"
"Narkotyki"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności