Wola Duchacka. Odkrycie w garażu [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
Wola Duchacka. Odkrycie w garażu [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w garażu w rejonie Woli Duchackiej ukrywał nielegalne wyroby tytoniowe. 

reklama

26 lutego br. policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego udali się w rejon Woli Duchackiej, gdzie według ustaleń w jednym z tamtejszych garaży miały znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. W pewnym momencie na miejsce podjechał pojazd, z którego wysiadł mężczyzna, wyciągnął kartonowe pudła i zaczął przenosić je do garażu. Policjanci wylegitymowali 45-latka, a następnie przeszukali jego samochód oraz garaż.

reklama

W sumie funkcjonariusze ujawnili w tych miejscach ponad 16 800 paczek papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzowych oraz gotówkę w kwocie ponad 4 tysięcy złotych. Dodatkowo w garażu znajdowało się 7 worków z zawartością krajanki tytoniowej o łącznej wadze ponad 110 kilogramów. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne wyroby, 45-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnej jednostki.

Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowane zostały na kwotę ponad 580 tysięcy złotych. 45-latek musi liczyć się z konsekwencjami, jakie może ponieść za przestępstwo karno-skarbowe, tj. wysoką karą grzywny, pozbawieniem wolności albo obiema tymi karami łącznie.

Fot. Policja
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności