W Wieliczce zorganizowany zostanie rajd

materiały prasowe
W Wieliczce zorganizowany zostanie rajd

Już niebawem na terenie Wieliczki zorganizowane zostanie motoryzacyjne wydarzenie. Na starcie rajdu pojawiają się najlepsi i najbardziej znani w kraju kierowcy rajdowi i wyścigowi.

reklama

Orlen Oil 8 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, w tym roku odbędzie się w dniach 12 – 14 kwietnia Sponsorem tytularnym jest ORLEN OIL.

reklama

Sobotnie zmagania rozpoczną się Odcinkami Specjalnymi rozgrywanymi na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Węgrzcach Wielkich (g. 12:23, 14:23), kulminacją dnia będą dwa przejazdy (g. 19:00, 20:30) rozgrywanego w centrum miasta nocnego Kryterium Burmistrza Wieliczki.

Niedziela, to Odcinki Specjalne rozgrywane tradycyjnie w Brzegach na terenie Wielickiej Strefy Ekonomicznej (g. 11:30, 12:50 i 14:10), Węgrzcach Wielkich (g. 11:45, 13:05 i 14:25) oraz na trasie, rozpoczynającej się pod Solnym Miastem (kompleks sportowy w Wieliczce) i kończącej się na ul. Daniłowicza, nieopodal głównego wejścia do Kopalni Soli (g. 12:08 i 13:28). Pierwszego zawodnika na mecie liczącego 135,7 km (w tym 39,96 km Odcinków Specjalnych) rajdu spodziewać się można o godz. 14:45.

Baza rajdu zlokalizowana będzie  w budynku Solnego Miasta w Wieliczce, zaś Park Serwisowy tradycyjnie zlokalizowany będzie na terenie Dworca Autobusowego  przy ul. E. Dembowskiego.

Tradycją ostatnich edycji memoriałów w Wieliczce są piątkowe spotkania z gwiazdami sportów motorowych. W tym roku w Mediatece pojawi się Andrzej Dąbrowski, jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych, który karierę kierowcy rajdowego rozpoczął w 1957 r.

Szczegółowe informacje o Orlen Oil 8  Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dostępne będą na stronie internetowej www.superos.pl, wyniki na żywo śledzić będzie można na stronie www.wyniki-online.pl

"Rajdy w Wieliczce"
Fot. Marcin Kaliszka
"Rajdy w wieliczce"
Fot. Mariusz Sűss
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności