W środę rondo Mogilskie będzie sparaliżowane?

Autor CowKrakowie.pl
W środę rondo Mogilskie będzie sparaliżowane?

Środa nie będzie łatwym dniem dla kierowców i pasażerów krakowskiej komunikacji miejskiej. 20 marca zapowiadane są protesty rolników w naszym mieście. Wszystko na to wskazuje, że m.in. rondo Mogilskie zostanie zablokowane.

reklama

Wczoraj krakowska policja informowała o planowanym proteście rolników w Krakowie. Do naszego miasta może przyjechać nawet 2000 ciągników. Utrudnień w ruchu można się spodziewać już od godzin porannych w różnych częściach miasta.

reklama

Rondo Mogilskie

Dziś policjanci przekazali do mediów informację, gdzie planowane są największe utrudnienia. Jednym z miejsc jest rondo Mogilskiej. Tutaj przy Skwerze Pamięci Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę ma zebrać się około 3000 osób, 500 ciągników i 1000 samochodów osobowych. Blokada drogi zaplanowana jest od godz. 11:00 do 16:00.

Przemarsz ulicami Krakowa

Około 1000 osób planuje przemarsz ulicami Krakowa na trasie Rondo Mogilskie – Lubicz – Basztowa – Plac Matejki. Uczestnicy mają dojść do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z policyjnych ustaleń wynika, także że:

  • od strony północnej – protestujący wjadą do Krakowa al. 29 Listopada, a następnie ul. Lubomirskiego udadzą się do ronda Mogilskiego, które to ma być miejscem zbiórki uczestników protestu
  • od strony wschodniej – utrudnienia wystąpią m.in. na ul. Igołomskiej, al. Jana Pawła II oraz ul. Mogilskiej
  • od strony południowej – pojazdy uczestniczące w proteście mają poruszać się ulicami: Herberta, Turowicza, Tischnera; na drodze nr 776 do protestujących dołączy grupa nadjeżdżająca od ul. Wielickiej; następnie pojazdy udadzą się II obwodnicą w kierunku mostu Kotlarskiego, ul. Kotlarskiej, ronda Grzegórzeckiego i ronda Mogilskiego.

Spore utrudnienia pojawią się również na drogach w okolicy Krakowa.

Zobacz także:

Przy ul. Kalwaryjskiej zorganizowany zostanie specjalny Kiermasz Wielkanocny

Na wieży bazyliki Mariackiej pojawiło się rusztowanie. Turyści są rozczarowani [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności