Straż Miejska i inspektorzy MPK biorą się za kierowców

Autor CowKrakowie.pl
Straż Miejska i inspektorzy MPK biorą się za kierowców

Krakowscy funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z inspektorami MPK rozpoczynają kolejną akcję pod hasłem „Wystarczy 1 metr”. Jej celem jest częsta kontrola ulic w centrum miasta, szczególnie wokół I Obwodnicy oraz ul. Długiej, gdzie najczęściej dochodzi do blokowania tramwajów.

reklama

Akcja ma przypomnieć kierowcom, że parkując samochód w centrum miasta obok torów tramwajowych muszą pamiętać o zachowaniu co najmniej metra odległości od szyny. Tylko wtedy tramwaj, którym podróżują pasażerowie, będzie mógł bezpiecznie przejechać obok.

reklama

Kierowcom parkującym na ul. Długiej w prawidłowym parkowaniu pomagają specjalne separatory, które oddzielają miejsca parkingowe od jezdni. Wystarczy tyko zadbać, aby samochód nie wystawał poza ich linię.

O tych zasadach będą także przypominać kierowcom specjalne ulotki z hasłem „Uważaj! Tramwaj!” opracowane przez Katedrę Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ulotka jest także skierowana do pieszych i ma im uświadomić, że tramwaj nie zatrzyma się w miejscu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami tramwaj ma pierwszeństwo przed pieszymi dochodzącymi i oczekującymi przy przejściu dla pieszych.

Zobacz koniecznie:

Komunikat policji. Rolnicy w środę zablokują Kraków!

Poszukiwani są świadkowie. Komunikat do kierowców, którzy mają kamerkę w aucie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności