Sprawcy przemieszczali się w zasięgu kamer. Operator ich obserwował i wysłał patrol

Autor CowKrakowie.pl
Sprawcy przemieszczali się w zasięgu kamer. Operator ich obserwował i wysłał patrol

W ręce krakowskich funkcjonariuszy Straży Miejskiej wpadli sprawy, którzy malowali farbą w sprayu po murze przy al. Mickiewicza, a ul. Piłsudskiego.

reklama

Przed godziną pierwszą w nocy, operator monitoringu przekazał informację dyżurnemu, że dwóch mężczyzn maluje farbą w sprayu po murze przy al. Mickiewicza, a ul. Piłsudskiego. Zanim strażnicy dojechali pod wskazany adres, sprawcy zaczęli oddalać się w kierunku ul. Krupniczej. Przemieszczali się jednak w zasięgu kamer, dlatego operator monitoringu cały czas miał ich na oku.

reklama

Z kolei dyżurny, przewidując, jaki może być dalszy przebieg interwencji, skierował w rejon drugi patrol. Finałowa część interwencji rozegrała się w rejonie ul. Dolnych Młynów, ul. Czystej i ul. Skarbowej. To właśnie tam strażnicy odcięli grafficiarzom drogę ucieczki i ujęli ich.

W trakcie oczekiwania na przyjazd policji ujawniono jeszcze dwa świeże graffiti przy ul. Krupniczej. Ustalono także, że miejsce, gdzie powstał malunek przy ul. Piłsudskiego. Całość sprawy została przekazana policji.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Kontrola w krakowskiej firmie. Sąd uznał obywatelkę Ukrainy za winną

Nowa wystawa w krakowskim MCK [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności