Sparaliżował ruch tramwajów. Później próbował oszukać strażników miejskich

Autor CowKrakowie.pl
Sparaliżował ruch tramwajów. Później próbował oszukać strażników miejskich

Krakowscy strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec osoby, która zablokowała swoim pojazdem ruch tramwajowy na ul. Kalwaryjskiej. Mężczyzna próbował oszukać funkcjonariuszy.

reklama

Wszystko rozegrało się w czwartek, 21 marca na ul. Kalwaryjskiej w Krakowie. Strażnicy miejscy zauważyli, że doszło do zatrzymania ruchu tramwajów.

reklama

Gdy podjechaliśmy bliżej, znajdujący się na zewnątrz tramwaju motorniczy, rzucił w naszym kierunku porozumiewawcze spojrzenie, wskazując na nieprawidłowo zaparkowany samochód, blokujący przejazd. W tym samym momencie na horyzoncie pojawił się mężczyzna. Stwierdził, że ma kluczyki do auta, ale to nie on spowodował tę patową sytuację, tylko jego kolega, który poszedł do pobliskiego banku.” – relacjonują strażnicy.

Po przeparkowaniu przez niego auta, strażnicy wrócili do czynności wyjaśniających. W pierwszej kolejności sprawdzili czy rzekomy kolega jest w banku (nie było go), a następnie poinformowali mężczyzne, że ten fragment ulicy znajduje się w zasięgu kamer i jeśli mija się z prawdą, to się o wszystko się wyjaśni.

Wtedy nastąpił przełom w sprawie. Mężczyzna zmienił zdanie i przyznał się, że blefował, a także przypomniał sobie, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, ze względu na przekroczenie limitu punktów karnych.

W związku z tym wezwano na miejsce policjantów, którzy przejęli całość sprawy.

Na koniec tylko dodamy, że przeprowadzone przez nich badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny – dodają strażnicy.

Zobacz także:

Zamawiamy pogodę! Wielkie Widowisko Plenerowe odbędzie się na Wiśle

Zaatakował mężczyznę na przystanku przy ul. Basztowej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności