Skawina. Sprawca wyjął nóż i zagroził pracownikowi sklepu. Dostał dozór…

Autor CowKrakowie.pl
Skawina. Sprawca wyjął nóż i zagroził pracownikowi sklepu. Dostał dozór…

W ręce stróżów prawa wpadł złodziej recydywista, który groził nożem pracownikowi sklepu. Teraz 38-latkowi ze Skawiny grozi nawet do 15 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

reklama

Skawińscy policjanci kilka dni temu zostali wezwani na interwencję do jednego z sieciowych sklepów, w którym doszło do kradzieży. Złodziej ukradł 2 butelki wódki i sok o łącznej wartości 115 złotych. Okazał się nim miejscowy 38-latek. Za popełnione wykroczenie został przez policjantów ukarany mandatem karnym. Interwencja jednak na tym się nie zakończyła… bo funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę, jako sprawcę kradzieży rozbójniczej, dokonanej w tym samym sklepie około 2,5 miesiąca wcześniej.

reklama

Pomogło nagranie z monitoringu z wcześniejszej kradzieży

Wizerunek mężczyzny mundurowi rozpoznali z zabezpieczonego do tej sprawy nagrania z monitoringu.

Wówczas mężczyzna ukradł artykuły spożywcze i alkohol, uciekł ze sklepu, a po godzinie do niego powrócił i dokonał kolejnych kradzieży, chowając asortyment do plecaka i pod kurtkę. Fakt tej kradzieży zauważył jeden z pracowników sklepu, który ujął złodzieja. Sprawca wtedy wyjął nóż, którym mu zagroził, po czym uciekł ze sklepu. Łączna wartość strat wyniosła ponad 230 złotych. Mundurowi potwierdzili, że sprawcą jest ta sama osoba i natychmiast go zatrzymali. 38-latek trafił do policyjnej celi.  

Zarzuty

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, przy czym czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za te przestępstwo 38-latkowi grozi nawet do 15 lat więzienia.

Zobacz także:

W centrum Krakowa powstaje hotel. Inspiracją stał się serial Twin Peaks [ZDJĘCIA]

Na kopcu Krakusa staną do walki dwie armie

Akcja służb w komunikacji miejskiej

Sprawcy przemieszczali się w zasięgu kamer. Operator ich obserwował i wysłał patrol

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności