Sezon LATO 2024. Nowe kierunki z krakowskiego lotniska

Autor CowKrakowie.pl
Sezon LATO 2024. Nowe kierunki z krakowskiego lotniska

Pasażerowie krakowskiego lotniska nie powinni mieć powodów do narzekania. Już w najbliższy weekend branża lotnicza rozpoczyna sezon Lato 2024 i tym samym ogłasza wakacyjną ofertę połączeń, obowiązującą do października 2024 r.

reklama

Nowe propozycje krakowskiego lotniska to 150 połączeń  do 33 krajów, oferowanymi przez 26 linii lotniczych. W siatce pojawi się 8 nowych destynacji. Nasz bazowy przewoźnik Ryanair uruchomi połączenia do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. Brussels Airlines powraca po przerwie z połączeniem do Brukseli, zaś od września polecimy z Easy Jetem do Amsterdamu. Na krakowskim lotnisku pojawi się dwóch nowych przewoźników: Air Baltic z połączeniem do Wilna oraz Air Arabia z połączeniem
do Szardży.”
– powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

reklama

Warto zwrócić uwagę także na połączenia krajowe, które w okresie wiosenno-letnim cieszą się powodzeniem wśród naszych pasażerów. Oprócz Warszawy,  PLL LOT oferują także połączenie do Bydgoszczy i Olsztyna, z Ryanairem polecimy do Gdańska i  Szczecina. W Kraków Airport kilka dni temu powitaliśmy 2 milionowego pasażera i mamy nadzieję, że  jeszcze w tym roku, roku jubileuszowym dla krakowskiego lotniska, przełamiemy barierę 10 milionów pasażerów.”- mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W sezonie letnim zostanie zwiększona również częstotliwość niektórych połączeń. Finnair zwiększa częstotliwość połączenia do Helsinek, Lufthansa do Frankfurtu i Monachium, KLM do Amsterdamu oraz FlyDubai do Dubaju, Air Serbia do Belgradu oraz  PLL LOT/Turkish Airlines do Stambułu. FlyDubaj ponownie będzie latał na trasie Kraków – Dubaj trzy razy dziennie.

Zobacz także:

Obywatel USA nie spodziewał się takiej sytuacji na lotnisku. Sprawą zajmuje się prokuratura

Nowa inwestycja. Mieszkańcy zyskają kolejną linię tramwajową

Centrum rozrywki i klub nocny nie powstanie w w Hali Targowej?

Miał wsiąść do samolotu. Zamiast tego wylądował w areszcie śledczym na 15 dni

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności