Problemy mieszkańców Krakowa. Uruchomiono platformę do zgłoszeń

Autor CowKrakowie.pl
Problemy mieszkańców Krakowa. Uruchomiono platformę do zgłoszeń

Urząd Miasta Krakowa uruchomił nową usługę, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki występujące w mieście. To jednak nie wszystko.

reklama

Krakowski Portal Usług Miejskich dostępny jest już dla mieszkańców Krakowa. Ten system ma ułatwić kontakt z urzędem. Jak to działa?

reklama

Magistrat tłumaczy, że celu rejestracji zgłoszenia wystarczy wpisać krótki opis zdarzenia i podać adres, w którym ono wystąpiło, ale nie tylko! Można również zaznaczyć miejsce wystąpienia problemu na interaktywnej mapie i dołączyć wykonane zdjęcia. Po zarejestrowaniu zgłoszenia, trafi ono do miejskich służb odpowiedzialnych za rozwiązywanie poszczególnych spraw. Portal umożliwi podjęcie działania natychmiast po otrzymaniu informacji o problemie lub potrzebie pilnej interwencji. Przedmiotem zgłoszenia może być np. uszkodzenie chodnika, zalegające śmieci, połamane drzewa czy awaria oświetlenia ulicznego.

Portal umożliwia także przekazanie pomysłów na poprawę warunków życia w naszym mieście np. dokonać zgłoszenia dotyczącego zainstalowania nowej ławki, karmnika dla ptaków albo postawienia dodatkowego kosza na śmieci.

Serwis dostępny jest pod adresem: kontakt.krakow.pl

Warto pamiętać, że wszystkie sprawy można również zgłaszać poprzez miejską infolinię pod nr 12 616 55 55.

Zobacz także:

Na Dworcu Głównym w Krakowie zatrzymano pedofila

Nowy przystanek „na żądanie”

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności