Pracownicy kradli zabawki. Właściciel firmy zamontował ukryte kamery

Autor CowKrakowie.pl
Pracownicy kradli zabawki. Właściciel firmy zamontował ukryte kamery

Dwóch mężczyzn okradało swojego pracodawcę. Złodzieje kradli zabawki z hurtowni, w której pracowali. Wartość strat została oszacowana przez właścicieli na kwotę około 50 000 zł.

reklama

12 marca policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży klocków Lego w jednej z krakowskich hurtowni. Od jakiegoś czasu z magazynu hurtowni znikały znaczne ilości zabawek oraz innych artykułów, a kierownicy firmy podejrzewali, że kradzieży mogą dokonywać pracownicy firmy.

reklama

Zamontowali ukryte kamery

Właściciele hurtowni przeprowadzili wizję lokalną i ujawnili rejony w pomieszczeniach magazynu, które nie były objęte monitoringiem. Zdecydowali się na zamontowanie w tym miejscu ukrytych kamer, co zaowocowało szybkim ustaleniem podejrzanych i powiadomieniem policji w momencie, kiedy mężczyźni wynosili towar z magazynu, nieświadomi tego, że ich proceder rejestruje oko kamery.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 lat, którzy zostali przyłapani przez swojego pracodawcę. Po sprawdzeniu bagażnika Forda, należącego do jednego z mężczyzn ujawniono kartonowe pudełka z zawartością klocków Lego. Dzięki temu udało się odzyskać część skradzionego mienia o wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Proceder trwał od 2023 roku

Według ustaleń śledczych mężczyźni okradali swojego pracodawcę od października 2023 roku. Wartość strat została oszacowana przez właścicieli hurtowni, na kwotę około 50 000 zł. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Na Prądniku Czerwonym zatrzymano złodzieja

Pilna eskorta do szpitala. Mężczyzna potrzebował pomocy

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności