Pościg na Krowodrzy. Zatrzymano 20-letniego Białorusina

Autor CowKrakowie.pl
Pościg na Krowodrzy. Zatrzymano 20-letniego Białorusina

Kryminalni z Krakowa zatrzymali 20-latka podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz rozprowadzanie środków odurzających na terenie miasta.

reklama

Kilka dni temu policjanci ustalili, że na jednej z posesji na terenie Krowodrzy pewien młody mężczyzna może przechowywać zakopane pod ziemią narkotyki, które następnie po otrzymaniu zapłaty przekazuje innym osobom, podając lokalizację skrytek.  W wyniku sprawdzenia terenu policjanci wykopali zawiniątko oklejone taśmą izolacyjną. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to mefedron.

reklama

Policjanci rozpoczęli krótki pościg

Tego samego dnia funkcjonariusze w trakcie patrolowania jednej z ulic w rejonie Krowodrzy zauważyli mężczyznę, który znajdował się w ich zainteresowaniu. Kiedy policjanci próbowali go zatrzymać, ten zaczął uciekać. Po krótkotrwałym pościgu kryminalnych został przez nich zatrzymany. Wylegitymowanym okazał się, 20-letni obywatel Białorusi. 20-latek przez cały czas zachowywał się bardzo nerwowo.

Szybko okazało się, co było powodem jego niepokoju. Mężczyzna miał przy sobie 51 zawiniątek owiniętych taśmą izolacyjną z zawartością mefedronu o łącznej wadze blisko 200 gramów oraz łopatkę z drewnianą rączką.

Przeszukano jego mieszkanie

Przeszukano także jego mieszkanie, które znajdowało się na terenie Podgórza, gdzie funkcjonariusze ujawnili blisko 600 zawiniątek oklejonych taśmą izolacyjną z zawartością kokainy, metamfetaminy, mefedronu, MDMA, marihuany o łącznej wadze blisko 2kg. 20-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków w znacznej ilości, a także ich rozprowadzania i udzielania.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Na tej ulicy dochodzi najczęściej do wypadków. Policja bierze się za kierowców

Bieńczyce. Odwiedziła go policja, kiedy porcjował narkotyki

W ręce mundurowych wpadła mieszkanka Krakowa. Teraz może 5 lat spędzić za kratkami

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności