Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na wystawę. Wstęp bezpłatny

Autor CowKrakowie.pl
Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na wystawę. Wstęp bezpłatny

Nowohuckie Centrum Kultury, w oczekiwaniu na wiosnę, zaprasza na doroczną wystawę Barwy Świata Przyrody, która będzie dostępna dla zwiedzających od 7 marca do 5 maja.

reklama

W najnowszej odsłonie wystawy członków zrzeszonych w Okręgu Krakowskim Związku Polskich Fotografów Przyrody prezentowane są głównie ujęcia naturalnych zachowań różnorodnych gatunków zwierząt. Niektóre z nich żyją w spokojnej koegzystencji, wzajemnie nie wchodząc sobie w drogę. Mimo że ich życiowe ścieżki często się krzyżują, nie są dla siebie zagrożeniem. Inne, z natury drapieżne, począwszy od małych pająków czy płazów, a skończywszy na wilkach i orłach, polują, aby przeżyć. W ten sposób od wieków toczy się krąg życia.

reklama

Właśnie tym wyjątkowym scenom postanowiliśmy się przyjrzeć, prezentując tym razem zdjęcia mniejszych organizmów, takich jak owady, płazy i gady. Miłośnicy spotkań z nieco większymi zwierzętami nie będą musieli czuć się pominięci, ponieważ będzie to również okazja do podziwiania wielu gatunków ptaków i ssaków w ujęciach naszych koleżanek i kolegów. Tradycyjnie już odwiedziliśmy z aparatami różnie miejsca w Polsce i na świecie, poszukując czasem nieoczywistych pejzaży natury, widzianych zarówno z ziemi, jak i powietrza. W obecnych czasach, gdy fotografia może być wygenerowana komputerowo, coraz większe znaczenie ma autentyzm tego, co pokazujemy na zdjęciach natury oraz prawdziwość opowieści, którą zamierzamy przekazać fotografując daną scenę. Ujęcia poprzedzone długim nieraz wyczekiwaniem w bezruchu, długotrwałym podchodem czy też powstałe na skutek przypadkowego spotkania, zawsze będą wyjątkowe, jeśli pokazują prawdziwą, dziką przyrodę. Natura jest autentyczna i niepowtarzalna, tak jak emocje, które nam towarzyszą, gdy mamy okazję ją obserwować. Niech nasz zachwyt nad nią przełoży się również na odbiorców tych fotografii – mówi Paweł Wrona, Prezes Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Autorzy:

Andrzej Dajek, Wojciech Firlej, Leopold Grela, Emilia Grzędzicka, Adam Gutowicz, Krzysztof Hajduk, Mateusz Kotowicz, Dominika Kustosz, Paweł Łabaj, Piotr Łukasik, Janusz Mazalon, Krzysztof Morańda, Katarzyna Niedziołek, Beata Ostachowicz, Andrzej Pochopień, Tomasz Sikorski, Rafał Stankiewicz, Szymon Szopa, Patrycja Wąsikowska, Tomasz Wilk i Paweł Wrona

BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2024

Wystawa Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody dostępna będzie w NCK od 7 marca do 5 maja. Wernisaż zaplanowano na 7 marca (czwartek), g. 18.00

Podczas wernisażu w sali kameralnej 203 zaprezentowany zostanie pokaz przeźroczy o tematyce przyrodniczej.

Wstęp wolny.

"Wystawa w NCK"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności