Nowa inwestycja. Mieszkańcy zyskają kolejną linię tramwajową

Autor CowKrakowie.pl
Nowa inwestycja. Mieszkańcy zyskają kolejną linię tramwajową

Szykuje się kolejna spora inwestycja na terenie Krakowa. Wszystko na to wskazuje, że powstanie kolejna linia tramwajowa i nie tylko. Sześć firm chce opracować projekt tego zadania.

reklama

Zarząd Inwestycji Miejskiej ogłosił przetarg na opracowanie nowej inwestycji w Krakowie.

reklama

Zgodnie z założeniem urzędników, ulica Bunscha ma zostać rozbudowana na odcinku ok. 1,4 km. Na jej przedłużeniu ma powstać ulica Humboldta o długości ok. 1.3 km. Następnie na odcinku od ul. księdza Trockiego do węzła autostradowego A4 Kraków – Skawina ma zostać rozbudowa ul. Skotnicka (ok. 1 km).

Wzdłuż tych wszystkich elementów układu drogowego powstanie nowa linia tramwajowa.

Budowa linii tramwajowej – dwie opcje

Pierwsza opcja, to budowa linii wzdłuż ulic Bunscha, Humboldta i Skotnickiej do pętli wraz z terminalem i parkingiem, który miałby być zlokalizowany w rejonie węzła autostradowego, po jego wschodniej lub zachodniej stronie. W ramach drugiej opcji, linia tramwajowa kończyłaby się pętlą i parkingiem P+R w rejonie rozjazdu z przyszłą linią do os. Kliny, po zachodniej stronie Szpitala im. Babińskiego.

W ramach całego zadania wybudowane mają zostać także drogi rowerowe, chodniki i przystanki autobusowe. Ponadto przebudowane będą skrzyżowania, a także wybudowana lub przebudowana infrastruktura podziemna.

Sześć firm chce podjąć się zadania projektowego. Teraz zgłoszenia będą analizowane pod względem formalnym. W ciągu paru tygodni poznamy decyzję komisji przetargowej co do wyboru najkorzystniejszej oferty.

"Mapka nowej linii tramwajowej w Krakowie"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności