Nielegalne wyścigi. Policja wykorzystała specjalistyczny sprzęt

Autor CowKrakowie.pl
Nielegalne wyścigi. Policja wykorzystała specjalistyczny sprzęt

Krakowscy policjanci walczą z nielegalnymi wyścigami. W ostatni weekend funkcjonariusze przeprowadzili kolejną akcję, która zakończyła się sporą liczbą mandatów.

reklama

W nocy z 8 na 9 marca b.r. funkcjonariusze ruchu drogowego kontrowali miejsca, w których pojawiają się miłośnicy nielegalnych rajdów, niejednokrotnie stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym i zakłócający spokój mieszkańcom podkrakowskich miejscowości.

reklama

Podczas działań wykorzystano specjalistyczny sprzęt w tym m. in. urządzenia do pomiaru hałasu, prędkości oraz sprawdzania zawartości substancji niedozwolonych w organizmie. W wyniku podjętych czynności dokonano kontroli 61 kierujących pojazdami.

Posypały się mandaty

Ich efektem było ujawnienie 57 naruszeń prawa. W 53 przypadkach zastosowano mandaty karne na łączną sumę 31.150 złotych, zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych związanych z nieprawidłowym stanem technicznym, a także ujawniono kierującego poruszającego się pojazdem pod wpływem narkotyków oraz jednego kierującego z cofniętymi uprawnieniami do kierowania.

Policjanci przypominają, że droga publiczna to nie tor wyścigowy.

Zobacz także:

Akcja służb w komunikacji miejskiej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności