Na ul. Wielickiej pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu

Autor CowKrakowie.pl
Na ul. Wielickiej pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu

Po świętach na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Spore utrudnienia pojawią na ul. Wielickiej w Krakowie.

reklama

Roboty realizowane będą na odcinku od ul. Wlotowej do ul. Facimiech. W związku z tym na drodze pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu.

reklama

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać od środy, 3 kwietnia br.- ul. Wielicka na fragmencie od ul. Wlotowej do budynku nr 249 (początek pasa do prawoskrętu) zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu, pojawi się ograniczenie prędkości do 50 km/h, przystanek Wlotowa 03 przeniesiony zostanie w tymczasową lokalizację tj. przed skrzyżowaniem ul. Wielickiej z ul. Wlotową.

W piątek, 05.04.2024 r. od godz. 21:00 inwestor przystąpi do wykonania przewiertu sterowanego pod jezdnią. Aby przeprowadzić prace przyłączeniowe konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie obszaru roboczego wokół studni na pasach ruchu w kierunku centrum (na wysokości ROD PKP Prokocim) – każdy z trzech pasów zostanie zawężony do szerokości 2,8 m, przejezdność będzie zachowana, w rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace w tym zakresie potrwają do poniedziałku, 08.04.2024 r. do godz. 05:00.

Kolejne zmiany zostaną podane w późniejszym terminie. Prace mają zakończyć się pod koniec lipca.

Zakres prac:

  • przebudowę zatoki autobusowej,
  • budowę nowego pasa ruchu,
  • rozbudowę chodnika i ścieżki rowerowej,
  • budowę kanału technologicznego,
  • budowę kanalizacji deszczowej.

Zobacz także:

Wydano pierwszą zgodę na stację metra przy Bagateli

Norweska supergwiazda zagra w Krakowie. Ogłoszono nowy koncert

Sezon LATO 2024. Nowe kierunki z krakowskiego lotniska

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności