Na tej ulicy dochodzi najczęściej do wypadków. Policja bierze się za kierowców

Autor CowKrakowie.pl
Na tej ulicy dochodzi najczęściej do wypadków. Policja bierze się za kierowców

Krakowscy funkcjonariusze policji przeprowadzili akcję „Bezpieczna Wielicka”. Z danych mundurowych wynika, że tutaj dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych w mieście.

reklama

Funkcjonariusze grupy SPEED przeprowadzili cykliczne  działania „Bezpieczna Wielicka” mające na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicy Wielickiej w Krakowie.

reklama

Jak informują mundurowi, ulica Wielicka jest miejscem, na którym dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych w Krakowie. Od początku roku odnotowano tam 52 kolizje oraz 9 wypadków drogowych, w wyniku których 10 osób doznało obrażeń ciała.

Posypały się mandaty


W wyniku przeprowadzonych działań policjanci dokonali 146 kontroli pojazdów ujawniając 145 wykroczeń. 139 z tych wykroczeń zostało zakończone mandatem karnym. W 2 przypadkach funkcjonariusze ujawnili wykroczenie związane z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym, za które nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego oraz zatrzymali prawo jazdy.

Zapowiedzi kolejnych kontroli

Funkcjonariusze systematycznie podejmują działania związane z poprawą bezpieczeństwa na krakowskich ulicach. Miejscem realizacji tych działań objęte są różne rejony Krakowa w zależności od pojawiających się zagrożeń. Policja zapowiada kontynuację akcji.

Zobacz także:

Ranni pasażerowie w autobusie. Apel MPK

Nowa inwestycja. Mieszkańcy zyskają kolejną linię tramwajową

Obywatel USA nie spodziewał się takiej sytuacji na lotnisku. Sprawą zajmuje się prokuratura

Dwóch mieszkańców Krakowa z zarzutami. Wpadli w Wieliczce

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności