Lotniskowe służby postawione na nogi. Konieczne było utworzenie strefy bezpiecznej

Autor CowKrakowie.pl
Lotniskowe służby postawione na nogi. Konieczne było utworzenie strefy bezpiecznej

We wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej krakowskiego lotniska zostali ponownie postawieni na nogi. Powodem był pozostawiony bagaż bez opieki. Konieczne było podjęcie działań sprawdzających.

reklama

Sytuacja miała miejsce we wtorek, około godziny 17:00. Na terenie lotniska (w restauracji) ujawniono pozostawiony bez opieki plecak. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze Straży Granicznej poszerzyli strefę bezpieczną. Służby dokonały sprawdzenia przy użyciu specjalnego zestawu do wykrywania i identyfikacji materiałów wybuchowych, zaangażowano również psa służbowego wyszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych i broni. Pies nie oznaczył żadnego miejsca ani przedmiotu.

reklama

Po przeprowadzeniu tych wszystkich czynności plecak został sprawdzony także manualnie i uznany za bezpieczny – nie ujawniono żadnych materiałów ani urządzeń wybuchowych. W środku znajdowały się rzeczy osobiste. Tym razem zdarzenie nie spowodowało utrudnień w funkcjonowaniu przejścia granicznego i całego lotniska.

Właścicielka ukarana

Po kilkunastu minutach po pozostawiony bagaż zgłosiła się jego właścicielka. Roztargniona kobieta została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego kredytowanego w wysokości 500 zł.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

IKEA ma dobrą informację dla mieszkańców Wieliczki

Koniec poszukiwań. Zaginiony mężczyzna z os. Strusia nie żyje

Bieńczyce. Odwiedziła go policja, kiedy porcjował narkotyki

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności