Krakowska elektrociepłownia podsumowała zimę

materiały prasowe
Krakowska elektrociepłownia podsumowała zimę

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowała kalendarzową zimę 2023/2024. Tegoroczna zima była cieplejsza od poprzedniej, biorąc pod uwagę średniomiesięczne temperatury, które tylko w styczniu nieznacznie spadły poniżej zera. Jednak wskazania termometrów w poszczególnych dniach były zróżnicowane.

reklama

W Krakowie sezon grzewczy 2023/2024 rozpoczął się 9 października 2023 r. W tym roku zima była cieplejsza od poprzedniej, biorąc pod uwagę średniomiesięczne temperatury, które tylko w styczniu nieznacznie spadły poniżej zera. Jednak wskazania termometrów w poszczególnych dniach były zróżnicowane. Najwyższa średniodobowa temperatura (17°C), zanotowana w lutym, była o 6°C niższa od ubiegłorocznej, zanotowanej w marcu.

reklama

 Znaczną różnicę widać także w zakresie najniższej temperatury (-18°C), która została zanotowana dwukrotnie, 9 oraz 10 stycznia, i była niższa od najniższej temperatury w zimie 2022/2023 o 5°C. Niskie temperatury w tych dniach przełożyły się na zwiększoną sprzedaż ciepła, której rekord padł 9 stycznia (79 043 GJ), a dzień później odnotowano najwyższą temperaturę wody sieciowej na zasilaniu (120°C).

Zrealizowany plan

Krakowska elektrociepłownia w pełni zrealizowała założony plan produkcji ciepła i energii elektrycznej w zimie i przez cały czas jest gotowa do pracy w każdych warunkach atmosferycznych, dzięki czemu mieszkańcy Krakowa mają przez cały rok zagwarantowane bezpieczeństwo energetyczne i komfort cieplny.

Sezon grzewczy w Krakowie trwa nadal, a jego zakończenie zależy od zapotrzebowania mieszkańców na ciepło i uwarunkowaną tym decyzją właściciela lub zarządcy budynku o wyłączeniu ogrzewania. Krakowska elektrociepłownia jest przygotowana na dostarczanie ciepła przez cały rok.

Poniżej zestawienie średniomiesięcznych temperatur zewnętrznych w miesiącach zimowych 2023/2024 w porównaniu do zimy 2022/2023:

"Elektrociepłownia"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności