Gdzie na wakacje w 2024?

artykuł sponsorowany
Gdzie na wakacje w 2024?

Wakacje już niebawem a pierwszy kwartał 2024 roku to doskonały moment na to, by znaleźć nowe miejsce do zwiedzenia tego lata. Sprawdźmy, co jest na czasie i gdzie warto pojechać, nie tracąc przy tym wszystkich swoich oszczędności.

reklama

Hiszpania? Zawsze dobry wybór bez względu na nasze potrzeby

Hiszpania to kraj, który można odwiedzać co roku i za każdym razem zobaczyć coś innego. Wakacje w Barcelonie i okolicach? City break w Madrycie? Road trip w Andaluzji? Każdy region kraju charakteryzuje się czym innym, ale jedno jest stałe — piękna pogoda. To właśnie gorące lato sprawia, że każdego roku touroperatorzy hurtowo wystawiają oferty tak jak Hiszpania Last Minute, dzięki którym niezdecydowani lub spontaniczni podróżnicy mogą zwiedzić ten piękny kraj w niższej cenie. 

reklama

Czego nie możemy przegapić w Hiszpanii? Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zależy to przede wszystkim od regionu, w jakim będziemy się znajdować. Z pewnością powinniśmy poświęcić trochę czasu na plażowanie, które w każdym miejscu wybrzeża hiszpańskiego jest równie przyjemne. Nie zapominajmy o obłędnej hiszpańskiej kuchni, w której królują słynne tapasy i owoce morza. Nie mamy pomysłu na kolejny wyjazd? Hiszpania zawsze będzie doskonałym pomysłem dla każdego. 

Bałkany — miejsce dla każdego 

Bałkany to wciąż nieodkryta część Europy, która kryje w sobie kilka niezwykle bogatych kulturowo, historycznie, ale też turystycznie krajów. Wystarczy spojrzeć na mapę i okaże się, że Bałkany to potencjał do spędzenia kilku kolejnych lat na wyjazdach tylko w ten jeden region. Co na Bałkanach? Chorwacja to bezsprzecznie najbardziej popularne wśród Polaków miejsce do wyjazdów wakacyjnych. Jednak nie samą Chorwacją człowiek żyje.

Czarnogóra, Albania, Macedonia, Serbia czy Bośnia i Hercegowina. Nie każdy z tych krajów wprawdzie słynie z pięknych plaż, ale każdy z nich prezentuje nam coś innego — oryginalnego, tak bardzo kojarzącego się z magią tego bałkańskiego kotła. W Albanii i Czarnogórze spędzimy cudowne wakacje, plażując i odwiedzając najznamienitsze miasta turystyczne — Budva, Kotor, Durres. Bośnia to z kolei fantastyczny sposób na spędzenie kilku dni w Mostarze i Sarajewie. Różne opcje podróży do każdego z krajów z łatwością znajdziemy na eSky.pl w odpowiadającym nam terminie i w satysfakcjonującej cenie. 

Tanie wakacje? Spróbujmy podróży do Bułgarii 

Wczasy Bułgaria? Czemu nie! To kolejny kraj, tak bardzo ukochany przez turystów z Polski. Wprawdzie z Rumunią również zaliczany do wschodnich Bałkanów, ale jednak tak inny od krajów opisanych powyżej. Bułgaria to przede wszystkim idealne miejsce na tani odpoczynek i plażowanie. Złote Piaski, Słoneczny Brzeg — każdy z nas przynajmniej raz słyszał o tych legendarnych kurortach turystycznych, które łączą w sobie to, czego turyści oczekują od wakacji.

Piękne piaszczyste plaże, odrobina historii i kultury skryta w pradawnych klasztorach, kontakt z przyrodą i niskie ceny — każdy z nas znajdzie w Bułgarii to, czego oczekuje od wakacyjnego wyjazdu. Nie zapominajmy także o świetnej pogodzie, która pozwala na spokojną podróż do tego kraju również poza wysokim sezonem. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności