Fisz Emade Tworzywo w Klubie Studio

Autor CowKrakowie.pl
Fisz Emade Tworzywo w Klubie Studio

Po dwóch latach od premiery płyty Ballady i Protesty nadszedł czas na koncertowe pożegnanie się z tym albumem! Zapraszamy na koncert Fisz Emade Tworzywo. 

reklama

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2002 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj, bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

reklama

Ich ostatni album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu – do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip – hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Koncert odbędzie się 5 kwietnia w Klubie Studio. Więcej informacji i bilety dostępne na stronie Klubu.

Zobacz także:

Ogłoszono artystów, którzy wystąpią na festiwalu w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności