Ekspresy do kawy – rodzaje i funkcje. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

artykuł sponsorowany
Ekspresy do kawy – rodzaje i funkcje. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Z pewnością najlepszym prezentem dla miłośnika kawy będzie ekspres do kawy, który zapewni mu każdego dnia niejedną filiżankę ulubionego napoju. Producenci w oparciu o potrzeby konsumentów zapełnili rynek tymi urządzeniami, co zdecydowanie utrudnia wybór. Przedstawiamy, jaki będzie najlepszy ekspres do kawy i czego można od niego oczekiwać.

reklama

Rodzaje ekspresów do kawy

W sprzedaży występują różne ekspresy do kawy. Różnią się sposobem użytkowania i oferowaną funkcjonalnością, co ma także przełożenie na cenę. Poznanie rodzajów ekspresów do kawy zdecydowanie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

reklama

Ekspres ciśnieniowy

Niemal każdy ranking ekspresów do kawy docenia ekspresy ciśnieniowe. Są spotykane w domach, biurach i restauracjach. Pozwalają na wydobycie z kawy niepowtarzalnego i cenionego aromatu oraz smaku. Większość posiada dodatkowe funkcje: szeroki wybór kaw, zapamiętywanie prederencji, spienianie mleka, mielenie ziarna. Zakres cenowy jest bardzo obszerny. Rekomendowany jest wybór urządzenia, którego ciśnienie jest równe lub większe niż 15 barów.

Ekspresy do kawy na kapsułki

Ekspres na kapsułki cechuje ogromna wygoda w przygotowaniu kaw, jednak minusem jest konieczność zakupu stosunkowo drogich kapsułek, w których umieszczona jest gotowa kompozycja, a nawet odpowiednia ilość cukru. Wystarczy uruchomić urządzenie, włożyć kapsułkę i włączyć parzenie kawy. Kapsułki umożliwiają przygotowanie różnych kaw i wariacji smakowych, szczególnie popularne są sezonowe połączenia.

Ekspresy przelewowe

Miłośnicy kaw klasycznych mogą rozważyć zakup ekspresu przelewowego. Są dość tanie i proste w użytkowaniu, choć wymagają zaangażowania. Złożone są z pojemnika na wodę, systemu grzewczego i dzbanka. Można w nich parzyć wyłącznie mieloną kawę. Zagotowana w urządzeniu woda przepływa przez kawę i trafia do dzbanka jako kawa. Zalecamy wybór ekspresu z zabezpieczeniem przed przegrzaniem wraz z kontrolowaniem temperatury.

Ekspres do zabudowy

W nowo projektowanych kuchniach świetnie sprawdzają się ekspresy do zabudowy. Pozwalają zaoszczędzić miejsce na blacie i zachować ład w pomieszczeniu. Są nadal stosunkowo droższe.

Funkcje ekspresu do kawy 

Urządzenia mogą przygotowywać wyśmienita kawę że względu na poszerzoną funkcjonalność. Poza samym zagotowaniem wody mogą zaoferować także dodatkowe funkcje, które pozwalają na urozmaicenie możliwości i oszczędność czasu podczas parzenia kawy.

  • Spienianie mleka – marzysz o aromatycznej kawie z pianką mleczną? Jeżeli tak, to zdecydowanie ekspres że spienianie mleka będzie strzałem w dziesiątkę. Mogą posiadać rurkę do włożenia bezpośrednio do mleka lub specjalny pojemnik na mleko. Dzięki temu możesz codziennie popijać smaczne latte.
  • Młynek w ekspresach do kawy – rekomendujemy wybór modelu posiadającego młynek do kawy, aby móc mieć zawsze świeżo zmieloną kawę bez konieczności uruchomiania innych sprzętów. Posiadają go w większości ekspresy ciśnieniowe. Większą wytrzymałość mają te z żarnem stalowym niż ceramicznym. Powinien posiadać regulację grubości mielenia.
  • Pamięć preferencji – z ekspresu korzysta kilka osób? W rezultacie polecane jest, aby ekspres umożliwiał wprowadzenie ulubionych i najczęściej przygotowywanych kaw dla każdego użytkownika osobno. To znaczna oszczędność czasu. 
  • Czyszczenie ekspresu – świetnie sprawdzają się ekspresy z funkcją samoczyszczenia. Urządzenie samodzielnie kontroluje i wskazuje moment, kiedy należy ją przeprowadzić. W rezultacie wystarczy umieścić odpowiedni preparat i uruchomić program, aby urządzenie lśniło czystością, a smak kawy nie ulegał pogorszeniu.
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności