Dziś Kraków świętuje. Odbędą się uroczystości

Autor CowKrakowie.pl
Dziś Kraków świętuje. Odbędą się uroczystości

Dziś, 19 marca w Krakowie obchodzimy święto patrona naszego miasta. Z tej okazji zaplanowano uroczystości. Także komunikacja miejska kursuje z biało niebieskimi flagami.

reklama

19 marca, imieniny obchodzi Józef, patron Krakowa z tej okazji tramwaje i autobusy wyjechały na ulice udekorowane biało-niebieskimi chorągiewkami. Kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone w biało-niebieskich barwach.

reklama

Biało-niebieskie flagi pojawiły się w Krakowie na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych.

Uroczystości

O godz. 11.45 pod pomnikiem Józefa Dietla przy magistracie zostaną złożone kwiaty. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta wraz z uczniami krakowskiej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Józefa Dietla.

O godz. 12.30 w sali konferencyjnej Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych na placu Wolnica 7 wręczone zostaną Medale Św. Józefa. Medale przyznawane są przez Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolską Izbę Budowlanych. Medal św. Józefa autorstwa prof. Jerzego Nowakowskiego jest kontynuacją Medalu wręczonego 19 marca 2000 roku papieżowi Janowi Pawłowi II i jest przyznawany corocznie – jeden dla członków organizacji oraz dla osób zasłużonych dla organizacji i Małopolski.

Uroczystość wręczenia Medali św. Józefa zostanie poprzedzona mszą św. z okazji obchodów dnia patrona budowlanych o godz. 11.00 w kościele Bożego Ciała, w której wezmą udział poczty sztandarowe budowlanych i członkowie organizacji – Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych i Małopolskiej Izby Budowlanych.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności