Drogowcy pojawią się na ul. Powstańców. Wybudują chodnik dla pieszych

Autor CowKrakowie.pl
Drogowcy pojawią się na ul. Powstańców. Wybudują chodnik dla pieszych

Bardzo dobra informacja dla pieszych. W ciągu ulicy Powstańców wybudowany zostanie chodnik. Prace mają rozpocząć się od najbliższej środy, 13 marca.

reklama

Piesi, którzy przemieszczają się ul. Powstańców pod koniec tego roku odetchną z ulgą. Wybudowany zostanie nowy chodnik, dzięki niemu poprawi się bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

reklama

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, w ramach zadania wybudowany zostanie chodnik o długości ok. 900 metrów – mniej więcej od potoku Sudół na wschód w kierunku ul. Piasta Kołodzieja (większy fragment po stronie północnej oraz niewielki fragment po stronie południowej). Powstanie również m.in. kanał technologiczny, kanalizacja deszczowa, sieci wodociągowa i elektroenergetyczna, oświetlenie, kilka miejsc postojowych.

Najpierw, od 13 marca wykonawca przystąpi do realizacji sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej. Prace prowadzone będą jednocześnie w trzech miejscach, na odcinkach ok. 60-metrowych, przy połówkowym zawężeniu jezdni, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

ZDMK zaleca objazd

Zalecany objazd dla pojazdów powyżej 3,5 t do ul. Piasta Kołodzieja ulicami: Reduta, Batowicka oraz ulicami gminy Zielonki: B3, B1, Szmaragdowa, Wojtyły, Nawary.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Na kopcu Krakusa staną do walki dwie armie

W centrum Krakowa powstaje hotel. Inspiracją stał się serial Twin Peaks [ZDJĘCIA]

Skawina. Sprawca wyjął nóż i zagroził pracownikowi sklepu. Dostał dozór…

"Chodnik na ul. Powstańców"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności