Bezpłatne sprzątanie u krakowskich seniorów

Autor CowKrakowie.pl
Bezpłatne sprzątanie u krakowskich seniorów

Rozpoczyna się świetna akcja zorganizowana przez Kraków. Miasto będzie pomagać seniorom w sprzątaniu. Został uruchomiony program „Czysty dom”. Kto może skorzystać?

reklama

W zakres podstawowego sprzątania wchodzi porządkowanie pomieszczeń wewnątrz domu/mieszkania (maksymalnie dwa pokoje, kuchnia, łazienka, ubikacja i przedpokój), obejmujące: odkurzanie wykładzin podłogowych i dywanów, zamiatanie i czyszczenie podłóg na mokro, wycieranie kurzu z mebli, półek i sprzętu domowego (z wyłączeniem ścierania kurzu wewnątrz regałów i mebli oraz czyszczenia z kurzu drobnych przedmiotów i bibelotów), usuwanie pajęczyn i kurzu, mycie luster oraz innych szklanych powierzchni meblowych (oprócz okien), mycie blatów kuchennych, zlewu i płyty kuchennej, mycie umywalki, mycie toalety przy użyciu środków dezynfekujących, mycie naczyń w pomieszczeniach kuchennych, wyrzucanie śmieci do odpowiednich kontenerów, sprzątanie kuchni, łazienek i pomieszczeń sanitarnych, umycie i dezynfekcję umywalki/sedesu/bidetu/kabiny prysznicowej, wymianę pościeli.

reklama

Mycie okien

W zakres mycia okien wchodzi: umycie szyby z obydwu stron (bez rozkręcania), ram okiennych i parapetów, wyczyszczenie żaluzji lub rolet (bez zdejmowania), pranie i wymiana firanek oraz zasłon (bez montażu karniszy).

Usługi nie obejmują: kompleksowego sprzątania po remoncie, sprzątania na klatce schodowej w bloku, na zewnątrz domu i na ogrodzie, na balkonie i na tarasie, w piwnicy, kotłowni, garażu, komórce na narzędzia, na strychu itp., usuwania przedmiotów wielkogabarytowych, mebli, sprzętów RTV/AGD, sprzątania wewnątrz szafek lub regałów, prania, suszenia, prasowania lub układania ubrań, czyszczenia listew podłogowych lub fug/spoin, czyszczenia lodówki, mikrofalówki oraz innego sprzętu AGD, czyszczenia chemicznego mebli i kanap, cyklinowania, pastowania lub pielęgnacji podłóg drewnianych, malowania lub mycia ścian, prania dywanów, pościeli itp., uszczelniania okien, czyszczenia kanalizacji, napraw, montażu/demontażu, instalowania i wymiany sprzętów, wnoszenia lub skręcania mebli, wieszania obrazów i półek oraz innych usług remontowych lub wykonywanych w ramach tzw. złotej rączki.

Zgłoszenia/odwołania usług, a także reklamacje odbywają się od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych, w godzinach 9.00-17.00 pod numerem telefonu 509 494 690 (Infolinia wykonawcy usługi). Osoba zgłaszająca podaje imię i nazwisko, wiek, telefon, dokładny adres oraz czy spełnia kryteria projektu i jaką usługę zamawia. Zgłoszenia do projektu może dokonać zarówno sam beneficjent, jak i w jego imieniu rodzina, instytucja lub osoba trzecia.

Usługa wykonywana jest w dni powszednie do 20 grudnia 2024 r. Miejsce wykonania usługi musi znajdować się w granicach administracyjnych miasta Krakowa. Okres oczekiwania na realizację usługi jest uzależniony od aktualnej liczby zgłoszeń. Nie są przyjmowane zgłoszenia interwencyjne i poza kolejnością.

Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa, którzy:

  • mają skończone 80 lub 70 lat w przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (bądź równoważnym) oraz 
  • samotnie prowadzą gospodarstwo domowe, albo mieszkają z drugą osobą, która również ma 80 lat lub jest w trudnej sytuacji życiowej.

W ramach usługi można zamówić: podstawowe sprzątanie albo mycie okien – maksymalnie dwa razy w ciągu trwania projektu, albo podstawowe sprzątanie wraz z myciem okien – jeden raz w ciągu trwania projektu.

Zobacz także:

Prezydent Krakowa zabrał głos w sprawie zarzutów, które zostały mu postawione

Filipinki zatrzymane w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności