Akcja służb w komunikacji miejskiej

Źródło MPK
Akcja służb w komunikacji miejskiej

W nocy z piątku na sobotę w nocnych tramwajach została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami w godzinach nocnych. Zwracali też uwagę na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych.

reklama

W czasie trwania akcji (od 20.00 w piątek do 4.00 nad ranem w sobotę), policjanci wystawili 6 mandatów oraz 16 pouczeń (dla kierowców samochodów za nie stosowanie się do przepisów, a dla pasażerów tramwajów za agresję i wulgarność oraz palenie papierosów). W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem zapomniały o tym 53 osoby.

reklama

Działania w nocnych tramwajach to element prowadzonej od wielu lat w Krakowie akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. Policjanci i inspektorzy podczas nocnej akcji zwracają także uwagę na bezpieczeństwo prowadzących i kontrolerów biletów.

Zobacz także:

Pożar w Krakowie. Budynek mieszkalny w całości objęty był ogniem

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności