Agresywny Ghańczyk. 38-latek został natychmiast obezwładniony

Autor CowKrakowie.pl
Agresywny Ghańczyk. 38-latek został natychmiast obezwładniony

Agresywny Ghańczyk ze sfałszowaną wizą został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Komendant wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu cudzoziemca.

reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili na terenie Krakowa kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski. W wyniku tych działań zatrzymano obywatela Ghany, który był agresywny.

reklama

Zatrzymany mężczyzna dostał się do Europy nielegalnie drogą morską w 2017 roku – najpierw z Libii do Hiszpanii, a następnie do Francji i Niemiec. W trakcie pobytu w Niemczech za pośrednictwem Ambasady Ghany w Berlinie uzyskał paszport, którym posłużył się w trakcie kontroli. W dokumencie przedstawionym przez cudzoziemca podczas kontroli umieszczona była estońska wiza Schengen, która okazała się sfałszowana.

Podjął próbę ucieczki

Podczas czynności prowadzonych przez strażników granicznych, zatrzymany mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Podjął również próbę ucieczki. 38-latek został natychmiast obezwładniony, zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, a następnie dokończono czynności służbowe wobec zatrzymanego.

Komendant Straży Granicznej wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu cudzoziemca.

Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 5 000 zł w wymiarze, przepadek dowodu rzeczowego oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego. Decyzją Sądu został umieszczony  w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców na okres trzech miesięcy.

Zobacz także:

Robią porządek z hulajnogami w Krakowie. Przygotowywana jest nowa umowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności