Została otwarta kryta pływalnia [CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

Autor CowKrakowie.pl
Została otwarta kryta pływalnia [CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

Dziś, 1 lutego w Krakowie została otwarta kryta pływalnia. Obiekt znajduje się przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na os. Bohaterów Września 13.

reklama

Hala basenu sportowego wyposażona jest w sześciotorową nieckę 25 m x 16 m głębokości 180cm z dnem podnoszonym na szerokości 3 torów, oraz wannę jacuzzi.

reklama

Jak informował ZIS, budynek pływalni został zaprojektowany jako piętrowy, niepodpiwniczony. Układ komunikacyjny obiektu uwzględnia napływ użytkowników z dwóch stron: poprzez hol główny dostępny dla użytkowników komercyjnych od ul. Bitwy nad Bzurą oraz poprzez łącznik dla użytkowników szkolnych. Z racji, że w większości z basenu będą korzystać uczniowie szkoły, główny zespół szatni basenowych zlokalizowano na tym samym poziomie co przewiązkę łączącą piwnicę szkoły z projektowanym budynkiem.

Cennik:

Cena za 1 godzinę:

Bilet normalny 18 zł każda następna minuta 0,30 zł
Bilet ulgowy* 14 zł każda następna minuta 0,23 zł
Bilet seniora 60+ 14 zł
KKR 3+ – normalny 10 zł
KKR 3+ – ulgowy 8 zł
Bilet rodzinny (2+1) 40 zł
Bilet rodzinny (2+2) 48 zł
kolejne dziecko 10 zł

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:15:00 – 22:00
Wtorek:15:00 – 22:00
Środa:15:00 – 22:00
Czwartek:15:00 – 22:00
Piątek:15:00 – 22:00
Sobota:10:00 – 21:00
Niedziela:10:00 – 21:00

Ostatnie wejście pn.- pt. – 20:45 

Ostatnie wejście sob.- nd. – 19:45

Obiekt pływalni składa się z następujących zasadniczych części funkcjonalnych:

Parter:
– hol wejściowy
– szatnia odzieży wierzchniej
– pomieszczenie sanitarne personelu wraz z pomieszczeniem socjalnym
– zespół pomieszczeń technicznych podbasenia
– rozdzielnia prądu,  stacje filtrów, zbiorników przelewowych, pomp, wentylatornia, wymiennikownia

Piętro:
– główny hol wraz z funkcjami strefy wejściowej (kasy, toalety ogólnodostępne, pomieszczenia obsługi)
– kawiarnia z zapleczem
– blok szatniowo -sanitarny hali basenu
– hala basenu
– strefy spa (sauna)
– pomieszczenia ratowników

Główny hol zlokalizowany na piętrze dzieli się na część ogólnodostępną, w skład której wchodzą kawiarnia z zapleczem oraz toalety ogólnodostępne i na część płatną (zlokalizowaną równolegle do ulicy Bitwy nad Bzurą). Dostęp do głównego holu zapewnia komunikacja pionowa części komercyjnej oraz łącznik prowadzący do szkoły. Wejście dla dzieci szkolnych prowadzi bezpośrednio ze szkoły z poziomu piwnicy do strefy płatnej na piętrze basenu.

Łącznik został zaprojektowany tak, aby nie występowały na nim bariery dla osób niepełnosprawnych. Dostęp od strony placu wejściowego do piwnicy szkoły umożliwia pochylnia zewnętrzna, natomiast wewnątrz szkoły występuje winda obsługująca poszczególne jej poziomy. Częścią wspólną dla wszystkich użytkowników basenu jest przestrzeń płatna znajdująca się pomiędzy bramkami kasy, a drzwiami do łącznika prowadzącego do szkoły. W tej części holu znajduje się miejsce na suszarki oraz szafki na obuwie zamienne, skąd jest bezpośredni dostęp do bloków szatniowo-sanitarnych basenu oraz do strefy z pomieszczeniami ratowników. W tym segmencie oprócz kasy zaprojektowano również, zaplecze gospodarcze dla pracowników.

Przebieralnie zaprojektowano w klasycznym układzie z podziałem na część damską i męską. Każdy zespół szatniowy zawiera po 2 kabiny indywidualne do przebierania, w tym jedną przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączna ilość szafek w zespole wynosi ok. 30 szafek w równym podziale na szatnie damską i męską.  Szatnie mogą być użytkowane przez grupy zorganizowane, np. klasy szkolne jak i użytkowników indywidualnych. Zespół wyposażony jest w sanitariaty z umywalkami dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz natryski otwarte. Zaprojektowano po 5 natrysków damskich i męskich (w tym po 1 dla potrzeb osób niepełnosprawnych).

Hala basenu sportowego wyposażona jest w sześciotorową nieckę 25 m x 16 m głębokości 180cm z dnem podnoszonym na szerokości 3 torów, oraz wannę jacuzzi.

Pomieszczenie trenerów zostało zlokalizowane od strony wejściowej z wglądem na całość basenu. Symetrycznie względem wejścia zlokalizowane jest pomieszczenie na sprzęt basenowy. Obok znajduje się wejście do strefy sauny z zapleczem. (Sauna jeszcze nie jest czynna)

Halę basenową doświetlono światłem dziennym poprzez przeszklenia zlokalizowane wzdłuż basenu oraz poprzez przeszklenie wokół jacuzzi od strony południowej basenu. Na piętrze zaprojektowano również wentylatornię dostępną z klatki schodowej.

Dane liczbowe:

– powierzchnia użytkowa 977,99 m²
– powierzchnia netto  1 562,11 m²
– powierzchnia całkowita 2 958,28 m²
– powierzchnia zabudowy basenu 1 600,05 m²
– kubatura 13 043,00 m³
– wysokość elewacji frontowej 10,00 m
– szerokość elewacji wejściowej 57,35 m
– szerokość elewacji zachodniej 57,35 m
– szerokość elewacji południowej 27,70 m
– szerokość elewacji północnej (z łącznikiem) 98,45 m

Koszt realizacji inwestycji wyniósł 21 812 343,49 zł i w całość pokryty został z budżetu Miasta Krakowa.

Źródło ZIS

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności