Zlokalizowano trzy miejsca zrzutu ścieków. Do akcji wkroczyli pracownicy RZGW w Krakowie

Źródło RZGW w Krakowie
Zlokalizowano trzy miejsca zrzutu ścieków. Do akcji wkroczyli pracownicy RZGW w Krakowie

Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie zostali poinformowani o zanieczyszczeniu wód zbiornika wodnego w Podgórkach Tynieckich. Niestety zlokalizowano trzy miejsca zrzutu ścieków.

reklama

Rdzawy osad i mętna pieniąca się ciecz – taki widok zastali pracownicy wydziału kontroli Wody Polskie RZGW w Krakowie w wodach starorzecza rzeki Wisły.

reklama

27 lutego służby otrzymały informację o zanieczyszczeniu wód zbiornika wodnego w Podgórkach Tynieckich. Pracownicy natychmiast udali się we wskazany rejon. Na miejscu zlokalizowano trzy miejsca zrzutu ścieków do starorzecza. Mimo bezdeszczowej pogody intensywnie wypływała pieniąca się ciecz.

Natomiast w korycie widoczne było duże nagromadzenie osadu o barwie rdzawej i formowała się gęsta piana pokryta miejscami drobnodyspersyjnymi cząsteczkami o kolorze brązowawo-rdzawym. W korycie stwierdzono także duże nagromadzenie śmieci i odpadów różnego pochodzenia – relacjonuje RZGW w Krakowie

W wodach starorzecza nie stwierdzono na szczęście martwych ryb. Obecnie trwa identyfikacja podmiotów odpowiedzialnych za wyloty oraz weryfikacja udzielonych pozwoleń wodnoprawnych.

Zdjęcia RZGW w Krakowie

"Rdzawy osad i mętna pieniąca się ciecz"
"Rdzawy osad i mętna pieniąca się ciecz"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności