Zdobył zaufanie mieszkanki Krakowa. Oszukał ją na ponad 450 tys. złotych

Autor CowKrakowie.pl
Zdobył zaufanie mieszkanki Krakowa. Oszukał ją na ponad 450 tys. złotych

Mieszkanka Krakowa straciła sporą sumę pieniędzy. Niestety doszło do kolejnego oszustwa, tym razem ofiarą padła 75-latka, która poznała w sieci „amerykańskiego żołnierza”.

reklama

Na łamach CowKrakowie.pl pisaliśmy już o tego typu oszustwie. Jak widać, nadal ludzie dają się nabierać na historie „amerykańskich żołnierzy”…

reklama

1 lutego na policję zgłosiła się mieszkanka Krakowa, która została oszukana przez mężczyznę, poznanego w sierpniu ubiegłego roku na jednym z portali społecznościowych. Osoba podająca się za oficera w stopniu generała amerykańskiej armii wysłała kobiecie zaproszenie do grona znajomych. Kobieta zaproszenie przyjęła i korespondowała z rzekomym żołnierzem..

Mężczyzna przedstawił się jako Morgan Frank twierdził, że służy w armii USA i przebywa na misji w Syrii. Mężczyzna chciał zakończyć służbę wojskową, przyjechać do Polski i spędzić tu resztę życia.

Zdobył zaufanie kobiety

„Amerykański żołnierz” szybko zdobył zaufanie kobiety, opowiadając o swojej trudnej sytuacji i tęsknocie. Po kilku tygodniach znajomości mężczyzna poprosił kobietę o pomoc finansową. „Wojskowy” twierdził, że potrzebuje pieniędzy, aby opuścić strefę działań wojennych oraz musi wykonać bardzo kosztowne testy związane ze stanem zdrowia.

Mówił, że zostanie skazany na śmierć

Kobieta wykonała przelew na żądaną kwotę. Po kilku dniach otrzymała wiadomość, że mężczyzna potrzebuje pieniędzy, ponieważ trafił do niewoli, i jeśli nie przeleje mu pieniędzy zostanie skazany na śmierć.  Kobieta, chcąc pomóc „wojskowemu”, wykonała kilkanaście przelewów na łączną kwotę ponad 450 tysięcy złotych. 

Kiedy przestała otrzymywać wiadomości od „żołnierza” zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy i jego zatrzymaniem oraz przestrzegają przed oszustami internetowymi.

Zobacz także:

Nowy przewoźnik i nowe połączenie lotnicze w Kraków Airport

Mężczyzna onanizował się w tramwaju. To nie wszystko!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności