Zaatakowali interweniującego ochroniarza. Pomogli ratownicy medyczni

Autor CowKrakowie.pl
Zaatakowali interweniującego ochroniarza. Pomogli ratownicy medyczni

Para złodziei jest już w rękach policji. Wcześniej dokonali kradzieży szczoteczek do zębów. Byli agresywni wobec ochroniarza, który podjął interwencję. Na szczęście pomogli ratownicy medyczni.

reklama

21 lutego do jednej z krakowskich drogerii w Podgórzu weszły dwie osoby: kobieta i mężczyzna, którzy pod pozorem robienia zakupów chowali w odzieży wierzchniej artykuły do higieny jamy ustnej, w głównej mierze elektryczne szczoteczki do zębów. Podejrzane zachowanie klientów sklepu zauważył pracownik ochrony drogerii, który zobaczył, że para, zamiast udać się do kas, zaczęła biec w kierunku wyjścia bez zamiaru płacenia za towar.

reklama

Pracownik ochrony wybiegł za nimi i już na zewnątrz sklepu złapał mężczyznę, który na próbę ujęcia odpowiedział agresją i przemocą fizyczną. Po chwili do ataku na pracownika ochrony dołączyła także towarzyszka mężczyzny. Szarpanina trwała kilka minut, w pewnym momencie z przejeżdżającej w pobliżu karetki pogotowia, wybiegło dwóch ratowników medycznych, którzy pomogli ochroniarzowi obezwładnić sprawców kradzieży.

Na miejsce przyjechała policja

Na miejsce przybył policyjny patrol wezwany w międzyczasie przez jednego z pracowników drogerii. Złodziejska para została przewieziona do komisariatu, gdzie przeprowadzone zostały policyjne czynności. Sprawcami okazali się 38-letni mieszkaniec Rącznej oraz 36-letnia mieszkanka Krakowa. Nie była to ich pierwsza kradzież w tej drogerii, wcześniej ich łupem padał podobny asortyment.

Usłyszeli zarzuty

Oboje usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz wydał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Na szczególne uznanie zasługuje załoga karetki Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła wsparcia pracownikowi ochrony sklepu.

Zobacz również:

Opuścił szpital dziecięcy w Krakowie. Zakończyły się poszukiwania

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności