Wynajem lokalu w zamian za wykonanie w nim remontu. Niebawem ruszają zapisy

Autor CowKrakowie.pl
Wynajem lokalu w zamian za wykonanie w nim remontu. Niebawem ruszają zapisy

Już od marca będzie możliwość zapisania się do kolejnej edycji akcji „Mieszkanie za remont”. Po weryfikacji wniosków stworzona zostanie tzw. lista remontowa osób uprawnionych.

reklama

Od 1 do 29 marca będzie można składać wnioski do III edycji programu „Mieszkanie za remont”. 

reklama

Po jego przeprowadzeniu lokal wynajmowany jest wnioskodawcy na czas nieokreślony. Stawka czynszu za 1 m2 zgodna jest z oceną wartości użytkowej lokalu i mieści się w przedziale od 5,96 zł/mdo 15,22 zł/m2.

Warunki uczestnictwa

Z tej możliwości mogą skorzystać osoby, które mieszkają w Krakowie, ale nie posiadają nieruchomości na własność, nie są też współwłaścicielami mieszkania w Krakowie lub w pobliskich powiatach: krakowskim, wielickim lub proszowickim.

Do programu mogą przystąpić osoby, które osiągnęły średni miesięczny dochód netto na jedną osobę w okresie trzech miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku, który wynosi:

  • 150–350% najniższej emerytury dla gospodarstwa jednoosobowego
  • 125–300% najniższej emerytury dla gospodarstwa dwuosobowego
  • 100–250% najniższej emerytury – w gospodarstwie wieloosobowym.

Wliczany jest dochód wszystkich osób zamieszkujących wspólnie w gospodarstwie domowym.

Warunkiem jest także, aby osoby przystępujące do programu nie posiadały zadłużenia z tytułu korzystania z lokalu mieszkalnego wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu gminy.

Po weryfikacji wniosków stworzona zostanie tzw. lista remontowa osób uprawnionych.

Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa lub w siedzibie Wydziału Mieszkalnictwa UMK przy Rynku Podgórskim 1.

Duże zainteresowanie programem

Miasto uruchomiło ten program w 2022 roku. W pierwszej jego edycji wnioski złożyło 717 osób, a na liście remontowej znalazło się 50 wnioskodawców. 40 lokali znalazło najemcę, z czego 26 mieszkań zostało już wyremontowanych i zasiedlonych. W pozostałych lokalach trwa jeszcze remont.

O III edycji programu można dowiedzieć się więcej w informacji na stronie bip. krakow.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności