Wybudują nową drogę, która ułatwi wjazd do Krakowa

materiały prasowe
Wybudują nową drogę, która ułatwi wjazd do Krakowa

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla budowy węzła drogowego w Wieliczce w ciągu drogi krajowej nr 94. Powstanie on na ul. Krakowskiej i pozwoli na bezkolizyjny wyjazd z miasta do Krakowa.

reklama

W ramach inwestycji droga krajowa nr 94 zostanie poprowadzona estakadą, a pod nią powstanie rondo. Z niego będzie można wjechać na drogę w kierunku Krakowa i Tarnowa. Przewidziano zjazd dla kierowców jadących od strony Tarnowa. Wjazd z Krakowa będzie prowadził, podobnie jak dziś, ul. Krakowską do ronda Wieliczan.

reklama

Dzięki budowie nowego układu drogowego zostanie zlikwidowana sygnalizacja świetlna. Nowe rozwiązanie udrożni ruch na drodze krajowej 94 i wjazd do Wieliczki oraz szczególnie problematyczny w godzinach szczytu wyjazd z miasta w kierunku Krakowa. Zgodnie z wynikami przeprowadzonego w latach 2020-2021 Generalnego Pomiaru Ruchu codziennie ul. Krakowską przejeżdża prawie 22 tysiące pojazdów.

Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę i rozbudowę drogi krajowej  nr 94 poprzez budowę węzła drogowego typu WB długości ok. 542 m.

Inwestycją objętych jest ok. 100 działek, a stron postępowania było ok. 40. Z uwagi na ważny interes społeczny i gospodarczy decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz także:

57 drzew do wycinki. Muszą zdążyć przed wprowadzeniem okresu ochronnego

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności