Walka o życie mężczyzny w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień

Autor CowKrakowie.pl
Walka o życie mężczyzny w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień

Interwencja krakowskich strażników miejskich zakończyła się walką o życie mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

reklama

Około 7 rano krakowscy funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na interwencję na ul. Ujastek, gdzie według osoby zgłaszającej od jakiegoś czasu miała przebywać osoba bezdomna.

reklama

Na miejscu patrol zastał przemoczonego i zziębniętego mężczyznę. Z jego ust wyczuwalna była woń alkoholu. Mówił nieskładnie i bełkotliwie, dlatego podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Po dojechaniu do placówki został przebadany. Wtedy okazało się, że temperatura jego ciała wynosi 27 °C i potrzebna jest pomoc medyków.

Rozpoczęła się walka o życie

W trakcie oczekiwania na przyjazd ratowników mężczyzna leżał przykryty kocem na leżance. W pewnym momencie strażnicy zorientowali się, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia, a w związku z tym, bez chwili zwłoki razem z lekarzem dyżurującym rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED oraz worka AMBU.

Chwilę później przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przejął czynności ratunkowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Zobacz także:

Mężczyzna obnażał się przed kobietami w autobusie

Nie mógł kupić alkoholu. Zdemolował auta w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności