W Krakowie grasują oszuści! Podają się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej

Autor CowKrakowie.pl
W Krakowie grasują oszuści! Podają się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej

Na terenie Krakowa grasują oszuści, którzy podali się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. W ten sposób okradli mieszkanie w Podgórzu. Policja ostrzega!

reklama

7 lutego br. do jednego z mieszkań w Podgórzu zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik spółdzielni mieszkaniowej. Poinformował seniorów, że w ich mieszkaniu doszło do awarii hydraulicznej, w wyniku której, prawdopodobnie ich lokal zalewa piwnicę w bloku. Mężczyzna poprosił o umożliwienie wejścia do mieszkania, aby sprawdzić instalację.

reklama

Kiedy małżeństwo go wpuściło, ten odwrócił ich uwagę twierdząc, że musi odkręcić kran w kuchni, a jego współpracownicy, którzy są w piwnicy, sprawdzą czy to ich mieszkanie powoduje awarię w budynku. Gdy właściciele lokalu udali się za nim, drugi z mężczyzn wykorzystując tą sytuację niepostrzeżenie wszedł do mieszkania i okradł nieświadomych zagrożenia seniorów.

Po pewnym czasie małżeństwo zorientowało się, że zostali oszukani i okradzeni, wówczas powiadomili policję. W wyniku działalności oszustów, którzy podawali się za pracowników spółdzielni małżeństwo straciło 13 tysięcy złotych w gotówce.

Zobacz także:

Kraków. Pieniądze poleciały przez okno

Rondo Barei. Kobietę zaniepokoił widok młodego mężczyzny. Potrzebował pomocy

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności