Uruchomiono miejską wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

Autor CowKrakowie.pl
Uruchomiono miejską wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego

16 lutego w Krakowie została uruchomiona miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Zapotrzebowanie na wypożyczenie sprzętu składa się za pośrednictwem formularza.

reklama

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się na os. Zielonym 15 i funkcjonuje 3 dni w tygodniu, w godz. 8.00–15.00. Prowadzi ją krakowski MOPS. Celem działania tego miejsca jest wsparcie w codziennym funkcjonowaniu rodzin i osób z niepełnosprawnościami, którzy doświadczają trudności wynikających z ograniczonej sprawności.

reklama

Jak wypożyczyć sprzęt?

Sprzęt wypożyczany jest nieodpłatnie, pobierana jest jedynie kaucja zwrotna w wysokości 5 proc. jego wartości. Wypożyczenie odbywa się według kolejności zgłoszeń i w miarę dostępności danych urządzeń. Zapotrzebowanie na wypożyczenie sprzętu składa się za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie www.wypozyczalnia.mops.krakow.pl.

W przypadku braku możliwości skorzystania z formularza online, można złożyć wniosek o wypożyczenie sprzętu w siedzibie MOPS-u, przy ul. Józefińskiej 14 (w Dziale wsparcia osób z niepełnosprawnościami) lub bezpośrednio w wypożyczalni. Zapotrzebowanie w tym przypadku składa się w formie wniosku i za pośrednictwem przedstawiciela MOPS-u.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności