To będzie gratka dla fanów MPK. Dwie zajezdnie otworzą swoje bramy

Autor CowKrakowie.pl
To będzie gratka dla fanów MPK. Dwie zajezdnie otworzą swoje bramy

Takiego wydarzenia fani krakowskiej komunikacji miejskiej nie mogą pominąć. Już w ten weekend swoje bramy otworzą dwie zajezdnie. Co przygotowano?

reklama

W tym roku obchodzimy 20 lat Krakowa w Unii Europejskiej. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji w mieście m.in. zwiedzenie Ekospalarni, dni otwarte zajezdni MPK.

reklama

Wizyta w zajezdniach będzie znakomitą okazją, aby zobaczyć jakie pojazdy zostały zakupione z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Przewodnikiem najmłodszych zwiedzających będzie Trambuś, oficjalna maskotka MPK.

Zajezdnia autobusowa Wola Duchacka

Jako pierwsza w sobotę, 2 marca, zostanie otwarta zajezdnia autobusowa Wola Duchacka, która znajduje się przy ul. Walerego Sławka 10. W tym dniu od godz. 11.00 do 14.00 na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji. Odwiedzający zobaczą przede wszystkim nowoczesne autobusy, w tym pojazdy elektryczne zakupione ze środków UE. Będzie można wziąć udział w pokazie ładowania baterii takiego pojazdu przez pantograf. Jednocześnie nie zabraknie okazji do oglądania historycznych autobusów z kolekcji MPK, w tym najstarszego autobusu w Polsce. Dzięki temu łatwo będzie można porównać komfort podróży jaki mamy dzisiaj, z tym jaki był kilkadziesiąt lat temu. Dostępne będą także radiowozy inspektorów ruchu MPK – elektryczny i hybrydowy.

Dla uczestników zostały również opracowane specjalne trasy wycieczek po tej największej krakowskiej zajezdni autobusowej:

  • niebieska linia – będzie obsługiwana przez najnowszy autobus elektryczny
  • zielona linia – będzie obsługiwana przez zabytkowy autobus.

Każda osoba, która tego dnia przyjdzie do zajezdni, będzie miała okazję usiąść za sterami autobusu i poczuć się jak prawdziwy kierowca.

Zajezdnia tramwajowa Podgórze

W niedzielę, 3 marca, będzie można zwiedzić zajezdnię tramwajową Podgórze, która znajduje się przy ul. Józefa Brożka 3. Tam będzie można zobaczyć wszystkie typy tramwajów kupowanych ze środków UE przez ostatnie 20 lat. W każdym z nich będzie można wejść do kabiny motorniczego. Nie zabraknie pokazu codziennego mycia tramwajów, a więc przejazdu przez myjnię.

Uczestnicy zostaną także zaproszeni do zwiedzania Stacji Obsługi i Remontów, czyli miejsca, gdzie tramwaje przechodzą generalne przeglądy i modernizacje. To w tych halach renowację przechodzą również zabytkowe tramwaje. Odbędzie się tam także pokaz holowania tramwajów z wykorzystaniem specjalnego holownika.

Zobacz również:

W następny poniedziałek uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa

Na sportowej mapie Krakowa pojawi się nowoczesny obiekt

Pilna interwencja Straży Miejskiej do węża. Okazało się, że to zabawka

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności