Światowej sławy trębacz wystąpi w Krakowie

Autor CowKrakowie.pl
Światowej sławy trębacz wystąpi w Krakowie

Już w maju zapowiada się kolejny rewelacyjny koncert. Do Krakowa przyjedzie światowej sławy trębacz Chris Botti. Zdobywca Grammy, szczytów jazzowych list przebojów oraz licznych złotych, platynowych i diamentowych płyt występował u boku muzycznych legend i z orkiestrami symfonicznymi na wielu prestiżowych scenach.

reklama

Przez blisko trzy dekady kariery amerykański trębacz współpracował z największymi gwiazdami: Frankiem Sinatrą, Arethą Franklin, Stingiem, Barbrą Streisand, Lady Gagą, Tonym Bennettem, Stevenem Tylerem, Andreą Bocellim czy Herbie Hancockiem. Botti wielokrotnie występował w Polsce, również podczas ważnych dla historii naszego kraju wydarzeń – np. w specjalnym widowisku inaugurującym polską prezydencję w Unii Europejskiej, muzyk wykonał też hejnał z wieży kościoła Mariackiego w Krakowie. Ponadto artysta nieraz podkreślał, że oprócz Milesa Davisa ogromną inspiracją jest dla niego Tomasz Stańko.

reklama

Chris Botti ma na koncie 8 solowych płyt. Album „Vol. 1” (Blue Note Records), którego premiera zaplanowana została na 20 października tego roku, to pod wieloma względami nowy początek dla trębacza. Pierwszy album od ponad dekady pokazuje, że artysta powraca do jazzowych korzeni z projektem skupionym głównie na akustycznym jazzie, klasycznych standardach („My Funny Valentine”, „Blue In Green”) i niespodzianką w postaci hitu „Fix You” z repertuaru Coldplay w nowej aranżacji.

„Skończyłem 60 lat w 2022 roku, w czasie, który wydawał się restartem dla tak wielu rzeczy na świecie” – mówi Botti. „Chciałem pozbyć się wszystkich orkiestrowych aranżacji i gości specjalnych, by skupić się bardziej na mojej grze, grze mojego zespołu i tych jazzowych klasykach, które zawsze uwielbiamy grać na scenie” – dodaje artysta. Długoletni fani jednak natychmiast rozpoznają w albumie charakterystyczny dla Bottiego talent do nadawania utworom narracji, wysokiej dramaturgii i żywych emocji.

Album został wyprodukowany przez legendarnego Davida Fostera, zdobywcę 16 statuetek Grammy, którego oszałamiająca lista osiągnięć obejmuje współpracę m.in. z muzykami kultowej grupy The Beatles, Michaela Jacksona, Dianę Krall, Madonnę, Herbiego Hancocka, Arethę Franklin i Dolly Parton.

Artysta wystąpi w naszym mieście 7.05.2024 w ICE Kraków Congress Centre.

Organizatorem koncertów Chrisa Bottiego jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.

Więcej informacji: www.goodtaste.pl.

Zobacz także:

Męskie Granie Kraków 2024. Znamy pierwsze szczegóły

Ewolucje na motocyklach, salta na rowerach, wysokie loty na quadach. To wszystko w Krakowie!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności