Salut wodny w Kraków Airport. Pasażerowie tego rejsu dostali upominki

Autor CowKrakowie.pl
Salut wodny w Kraków Airport. Pasażerowie tego rejsu dostali upominki

Wyjątkowe wydarzenie miało dziś miejsce na krakowskim lotnisku. Jeden z samolotów został powitany uroczystym salutem wodnym, a pasażerowie tego rejsu otrzymali upominki.

reklama

Kraków Airport świętuje 60 lat.

reklama

29 lutego 1964 roku rejs pasażerski na trasie Warszawa – Kraków zapoczątkował historię cywilnego portu lotniczego w Krakowie-Balicach.  Przez te 60 lat nie brakowało sukcesów, ale także wyzwań – nie tylko dla krakowskiego portu lotniczego – ale też całej awiacji. To wizja, ambitne plany, ciężka praca i determinacja całej drużyny krakowskiego lotniska  doprowadziła  lotnisko do punktu, w którym w 2023 roku obsłużono ponad 9 400 000 pasażerów, realnie zbliżając się do przełamania bariery 10 milionów pasażerów w tym wyjątkowym, jubileuszowym 2024 roku. Dziękujemy Państwu za wspólne 60 lat i zapraszamy do wspólnego świętowania.” – Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

O godz. 8:00 salutem wodnym Kraków Airport przywitał pierwszy rejs na trasie WAW – KRK, tak jak to miało miejsce 60 lat temu. Pasażerowie rejsu otrzymali jubileuszowe prezenty: książkę Krzysztofa Sojki pt. „Historia krakowskiego lotniska 1964–2024” i okolicznościowy plakat autorstwa Tomasza Kałamorza „Oko mi skoko”.

Tym symbolicznym wydarzenie Kraków Airport rozpoczął z pasażerami i wszystkim odwiedzającymi krakowskie lotnisko wspólne świętowanie

EDUKACYJNA WYSTAWA MULTIMEDIALNA Z OKAZJI 60. ROCZNICY POWSTANIA LOTNISKA W KRAKOWIE – BALICACH

Dzisiaj w terminalu pasażerskim została oficjalnie otwarta stała edukacyjna ekspozycja multimedialna celebrująca 60. rocznic powstania lotniska w Krakowie – Balicach.

Celem tej wyjątkowej wystawy jest edukacja oraz upamiętnienie ważnego historycznego wydarzenia dla Miasta Krakowa i polskiego lotnictwa. Znajdziemy na niej interaktywne i angażujące doświadczenia multimedialne, które pozwalają odkryć historię i znaczenie lotniska w Krakowie. Odwiedzający będą mieli możliwość podejrzeć wyjątkowe, historyczne wydarzenia, porównać liczby pasażerów na przestrzeni lat, rozpoznać obiekty lotniskowe na interaktywnej makiecie, zrobić sobie zdjęcie w kokpicie historycznego samolotu myśliwskiego PZL P-11c, w którym zginął  kpt. Mieczysław Medwecki – pierwszy polski i aliancki lotnik podczas II wojny światowej.

Wystawa została przygotowana przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, we współpracy z  wykonawcą –  firmą Markus, a jej celem jest promowanie wiedzy historycznej i upamiętnienie rocznicy powstania lotniska w Krakowie – Balicach.

Ekspozycja, dostępna jest dla wszystkich odwiedzających Kraków Airport. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tej ekspozycji i doświadczenia fascynującej historii oraz przyszłości lotniska w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności