Przez takich kierowców dochodzi do tragedii na drogach. Na miejsce przyjechała policja

Autor CowKrakowie.pl
Przez takich kierowców dochodzi do tragedii na drogach. Na miejsce przyjechała policja

Dzięki szybkiej reakcji policjanta, który był po służbie udało się wyeliminować z krakowskich dróg pijanego kierowcę, którym okazała się 42-latka. Kobieta nie tylko prowadzenie samochodu po alkoholu miała na sumieniu.

reklama

Kilka dni temu krakowski policjant, w czasie wolnym od służby, podczas podróżowania prywatnym samochodem od strony autostrady A4 w kierunku Modlniczki, zauważył jadącego zygzakiem opla. Podejrzewając, że pojazdem tym może kierować nietrzeźwa osoba, natychmiast powiadomił oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

reklama

Na miejsce przyjechał patrol

Na miejsce natychmiast został zadysponowany policyjny patrol. Kiedy mundurowi dojechali we wskazaną okolicę, wtedy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą oplem 42-letnią kobietę. Po sprawdzeniu, czy jest pod wpływem alkoholu okazało się, że kobieta była pijana (miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu)

Sporo miała na sumieniu…

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 42-latka od stycznia 2022 roku posiada orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei samochód, którym kierowała, nie posiadał aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem przez mundurowych dowodu rejestracyjnego. 

Teraz kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz także:

W warsztacie samochodowym ukryli ponad dwie tony narkotyków [ZDJĘCIA]

Rozczarowanie na lotnisku. Dzieciom odmówiono wylotu z Polski

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności