Przemyt narkotyków na A4. Do akcji wkroczyli policjanci

Autor CowKrakowie.pl
Przemyt narkotyków na A4. Do akcji wkroczyli policjanci

Policjanci z Krakowa udaremnili przemyt narkotyków. Sprawcy poruszali się autostradą A4.  W rejonie węzła Tynieckiego zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i przeszukano ich pojazd.

reklama

Funkcjonariusze uzyskali informację, że w dniu 8 lutego br. w godzinach wieczornych dojdzie do przemytu środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Z uzyskanych informacji wynikało, że sprawcy mają poruszać się autostradą A4 w kierunku Słowacji, pojazdem marki Skoda na słowackich numerach rejestracyjnych.

reklama

Został zatrzymany pojazd

W rejonie węzła Tynieckiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który był w ich zainteresowaniu.  Policjanci wylegitymowali 38- letniego kierowcę oraz 31-letniego pasażera. Podczas przeszukania pojazdu zabezpieczono 25 worków foliowych o łącznej wadze ponad 700 gramów marihuany oraz 16 woreczków kokainy o łącznej wadze ponad 19 gramów, do których posiadania przyznał 31-latek.

Usłyszał on zarzut przemytu środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Grozi mu kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego dla Krakowa Podgórza w Krakowie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kierowca został natomiast przesłuchany w charakterze świadka.

Zobacz także:

Kryminalni zatrzymali 13 osób

Będzie nowy przystanek na trasie linii rekreacyjnej nr LR0 do Ojcowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności